بین‌المللی

بازگشایی مدارس ووهان چین از امروز

دفتر مرکزی پیشگیری و مهار همه‌گیری ویروس کرونا در استان هوبی چین اعلام کرد مدارس شهر ووهان کانون اولیه شیوع ویروس کرونا، از امروز ۱۷ اردیبهشت دایر می‌شود.

به گزارش ایرنا «لی تائو» معاون دبیرکل شهرداری ووهان روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آمادگی این شهر برای بازگشایی مدارس گفت: ابتدا مدارس دانش آموزان کلاس ۱۲ دایر خواهد شد.

او با اشاره به فعالیت ۱۲۱ دبیرستان در شهر ووهان افزود: نخستین گروه دانش آموزان کلاس ۱۲ از امروز ۱۷ اردیبهشت به مدرسه می‌روند و سایر دانش آموزان نیز به‌نوبت راهی مدارس خواهند شد.

این مقام شهرداری ووهان بابیان اینکه کار تدارکات و آماده‌سازی مدارس بانظم و پیوسته در حال انجام است گفت: قبل از بازگشایی مدارس، موارد بهداشتی و ضدعفونی در تمامی مدارس انجام خواهد شد.

لی ضمن اعلام اینکه سلامتی همه معلمان و کارمندانی که به مدارس بازمی‌گردند ارزیابی خواهد شد اظهار کرد همچنین همه دانش آموزان نیز قبل از بازگشت به مدرسه باید تحت آزمایش و نظارت بهداشتی قرار گیرند.

اعلام بازگشایی مدارس شهر ووهان در حالی است که بر اساس اعلام وزارت آموزش‌وپرورش چین، دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان شهرهای پکن و شانگهای از روز ۸ اردیبهشت در سر کلاس‌های خود حاضرشده‌اند

با این‌حال هنوز تاریخی برای بازگشایی کلاس‌های سایر مقاطع تحصیلی در ووهان، پکن و شانگهای اعلام‌نشده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا