از هر دری سخنی

با این روش مدیریت در آینده نه چندان دور…

با این روش مدیریت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در آینده نه چندان دور  میهن ما در بحران اقتصادی غرق خواهد شد…

به گزارش تلویزیون دولتی ترکیه TRT : در حالی که حکومت ایران در درگیری‌‌های منطقه از یمن تا سوریه دست دارد و اتحادیه اروپا تمایل در معاملات تجاری با جمهوری اسلامی را از خود نشان می دهد. اما رژیم حاکیم بر ایران   احتمال این که در آینده نزدیک در بحران اقتصادی غرق شود وجود دارد.

یک روزنامه‌نگار در ایران به «تی‌آرتی» می‌گوید حذف صفر از اسکناس بیشتر تاثیر روانی روی مردم دارد که بجای پرداخت ۲۵۰/۰۰۰ هزار ریال برای خرید یک شانه تخم‌مرغ ۲۵ تومان پرداخت می‌شود.

سقوط صادرات ایران به کشورهای عربی در سال ۹۸

مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران می‌گوید پارسال حدود ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات به کشورهای عربی انجام شده است.

به گزارش سایت رسمی سازمان توسعه تجارت، فرزاد پیلتن همچنین گفته که ایران پارسال ۹ میلیارد دلار کالا از این کشورها وارد کرده است.

عراق با حدود ۹ میلیارد دلار واردات، بزرگترین مشتری عربی ایران بوده است که وارداتش نسبت به سال ۹۷ تغییری نکرده است، اما صادراتش به ایران تقریبا ۲.۵ برابر شده و به ۱۳۱ میلیون دلار رسیده است.

بر اساس گفته‌های پیلتن، واردات امارات، دومین مشتری بزرگ عربی از ایران، در سال گذشته ۲.۵ میلیارد دلار شده است. بر اساس آرشیو آمارهای سازمان توسعه تجارت، این رقم در سال ۹۷ نزدیک به شش میلیارد دلار بود.

به رغم سقوط واردات امارات از ایران، صادراتش به کشور در سال گذشته ۸.۷ میلیارد دلار بوده که ۲.۲ میلیارد دلار بیشتر از سال ۹۷ است.

همچنین به گفته پیلتن، عمان پارسال۴۵۰ میلیون دلار و کویت ۱۸۰ میلیون دلار واردات از ایران داشته‌اند. این ارقام در سال ۹۷ به ترتیب ۷۲۹ میلیون دلار و ۲۵۳ میلیون دلار بود.

پارسال قطر ۲۰۰ میلیون دلار، سوریه ۱۶۰ میلیون دلار، لبنان ۳۰ میلیون دلار، اردن ۲۱ میلیون دلار و بحرین ۱۰ میلیون دلار واردات از ایران داشته‌اند.

پیلتن می‌گوید روابط تجاری ایران و عربستان در سال ۱۳۹۸ قطع بود و عملا تجارت مستقیمی بین دو کشور رخ نداده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا