زنان

هشدار سازمان ملل به احتمال مرگ ۴۸ هزار زن یمنی

صندوق جمعیت ملل متحد چهارشنبه شب(به وقت محلی) با صدور بیانیه‌ای نسبت به مرگ ۴۸ هزار زن به دلیل بسته‌ شدن مراکز بهداشتی و درمانی در یمن هشدار داد…

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، در بیانیه صندوق جمعیت ملل متحد آمده است: به دلیل کمبود منابع مالی و بسته شدن مراکز بهداشتی و درمانی در یمن ممکن است ۴۸ هزار زن باردار دراین کشور جان خود را از دست بدهند.

این نهاد بین المللی افزوده است: برای نجات جان آن‌ها به کمک فوری مالی به ارزش ۵۹ میلیون دلار تا پایان سال ۲۰۲۰ نیاز است.

صندوق جمعیت ملل متحد همچنین تاکید کرده است که برای مقابله با شیوع کرونا و حمایت از کادر درمانی و ارائه خدماتی بهداشتی و درمانی به زنان و کودکان در یمن به ۲۴ میلیون دلار دیگر نیاز است.

«ناتالیا کانیم» مدیر اجرایی صندوق جمعیت ملل متحد گفت: یمن شدیداً به منابع مالی برای باز نگهداشتن مراکز بهداشتی و درمانی نیاز دارد.

پیش‌تر نیز سازمان جهانی بهداشت ضمن هشدار نسبت به شیوع کرونا در یمن، اعلام کرد که ویروس کرونا به طور گسترده در این کشور فراگیر می‌شود.

به دنبال جان باختن یک نفر در صنعا، پایتخت یمن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، جنبش انصارالله یمن ۱۰ منطقه در پایتخت را برای مقابله با این ویروس قرنطینه کرد.

«طه المتوکل» وزیر بهداشت یمن روز سه شنبه از جان باختن نخستین مورد مبتلا به کرونا در صنعا خبر داد که تبعه سومالی بود.

تاکنون ۲۲ نفر در سراسر یمن به کرونا مبتلا شده و چهار تن نیز جان خود را از دست داده اند.

سازمان جهانی بهداشت پیش‌تر بارها در خصوص وخامت اوضاع بهداشتی و پزشکی در یمن در صورت شیوع کرونا هشدار داده بود.

یمن بیش از ۶ سال است زیر آتش حملات ائتلاف سعودی قرار دارد و در طول این مدت، علاوه بر کشته یا زخمی شدن هزاران یمنی، زیرساخت‌های مهم این کشور به ویژه زیرساخت‌های پزشکی و بهداشتی آن بشدت آسیب دیده و اکنون با شیوع کرونا و سایر بیماری‌ها، شرایط فاجعه‌باری پیش‌ روی مردم یمن است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا