از هر دری سخنی

محقق منشاء ویروس کرونا در آمریکا و در منزلش به قتل رسید

چرا آمریکا از روشن شدن قضیه واهمه دارد؟ گزارش‌ها حاکی است که یک استاد دانشگاه و محقق چینی که بر روی ویروس جدید کرونا تحقیق می کرد و گفته می شود به نتایج «بسیار مهم» در این رابطه رسیده بود، به ضرب گلوله در خانه‌اش به قتل رسیده است. شبکه ان‌بی‌سی آمریکا نوشت: مقامات پلیس اعلام کردند که جسد بینگ لیو، ۳۷ ساله، پروفسور و محقق، روز شنبه در داخل خانه‌اش در حالی کشف شد که او از ناحیه سر و گردن مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود. همچنین یک ساعت پس از کشف جسد لیو، فرد دیگری به نام هائو گو، ۴۶ ساله نیز در داخل خودرو خود در یک مایلی خانه‌ای کشف شد. بنابر اعلام کارآگاه امور جنایی در شهر راس ایالت کالیفرنیا، این دو نفر یکدیگر را می شناختند و بازرسان معتقدند «گو» قبل از بازگشت به خودرو خود ، «لیو» را به قتل رسانده است….

به گزارش مشرق، یک استاد دانشگاه “پیتسبورگ” که روی منشأ ویروس کرونا تحقیق می‌کرد و به نتایجی دست یافته بود، به قتل رسید.

پایگاه خبری “CNN” نوشت، به گفته “دپارتمان پلیس راس”، صبح یکشنبه جسد “بینگ لیو”، استادیار چینی دانشگاه پیتسبورگ با زخم‌های ناشی از اصابت گلوله بر سر و گردن در منزل خود پیدا شد.

جسد قاتل نیز در اتومبیلی مقابل خانه لیو پیدا شده است؛ به گفته پلیس ضارب بعد از به قتل رساندن لیو، خود را نیز با ضرب گلوله کشته است.

به گفته پلیس هر دوی آنها همدیگر را می‌شناختند و انگیزه قاتل از قتل هیچ ربطی به چینی بودن لیو نداشته است.

همکاران لیو در گروه زیست شناسی داشنگاه پیتسبورگ گفتند: «او در آستانه انتشار یافته‌های جدید خود در زمینه درک مکانیسم سلولی که زمینه ساز عفونت‌های ویروس کووید۱۹ می‌شود، بوده است.»

اعضای دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ، همکار سابق خود را به عنوان یک محقق و مربی برجسته توصیف کرده و قول داده‌اند تحقیقات لیو را به سرانجام برسانند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا