گوناگون

هیات‌رییسه مانع قرائت تفحص از قاچاق کالا و ارز شد

علی‌اکبر کریمی عضو هیات تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز از عملکرد هیات‌رییسه مجلس برای قرائت نکردن گزارش تفحص از قاچاق کالا و ارز انتقاد کرد و گفت: گزارش هیات تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز در سال ۹۶ و پس از تشکیل این هیات، نهایی شده، اما هنوز گزارش آن در صحن قرائت نشده است.

به گزارش تسنیم، وی با بیان اینکه طبق آیین‌نامه داخلی مجلس، هیات‌رییسه پارلمان موظف است یک ماه پس از ارائه گزارش تحقیق و تفحص، قرائت آن را در دستورکار جلسه علنی قرار دهد، اظهار داشت: گزارش نهایی هیات تحقیق و تفحص از قاچاق کالا و ارز در سال ۹۷ تقدیم هیات‌رییسه مجلس شده، اما اکنون که در سال ۹۹ قرار داریم، هنوز این گزارش قرائت نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: طبق گزارش‌های متعدد، ۳۷ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می‌شود که در این گزارش به ابعاد آن و راه‌های مقابله با گستردگی قاچاق کالا و ارز پرداخته شده است.

کریمی با تاکید بر اینکه هیات‌رییسه مجلس مانع قرائت گزارش تفحص از قاچاق کالا و ارز در صحن مجلس است، اظهار داشت: باید ابعاد قرائت نشدن این گزارش در صحن مجلس مشخص شود، شاید دست‌هایی در کار است که هیات‌رییسه توان ایستادن در برابر آنها را ندارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا