بین‌المللی

روسیه تبریک توئیتری آمریکا درباره پایان جنگ دوم جهانی را توهین‌آمیز خواند

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه پیام تبریک توئیتری کاخ سفید به مناسبت پایان جنگ جهانی دوم را که در آن اشاره‌ای به نقش کشورش نشده است، توهین آمیز خواند و اعلام کرد که مسکو نمی‌تواند با این اشتباه کنار بیاید.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، «ماریا زاخارووا» در فیس بوک نوشت: (آنها) بجای کارت تبریک، بسیاری تصویر توئیت کاخ سفید را دریافت کردند که در آن نوشته شده روز هشتم ماه می سال ۱۹۴۵ آمریکا و انگلیس بر آلمان نازی پیروز شدند.

زاخارووا ادامه داد: چنین بنظر می‌رسد که هدف این نوشته، خنثی کردن تاثیر بیانیه اخیر سران روسیه و آمریکا به مناسبت هفتادمین سالروز دیدار سربازان شوروی و آمریکا در پل رودخانه الب در آلمان (در اواخر جنگ دوم جهانی) است؛ در بیانیه به نقش بسیاری از کشورها و ملت‌ها در پیروزی و قربانی شدن میلیون‌ها سرباز و غیرنظامی در مبارزه با آلمان نازی اشاره شده بود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه افزود: در بیانیه روسای جمهوری روسیه و آمریکا به الب اشاره شده اما در توئیت کاخ سفید فقط روحیه آمریکایی مورد تاکید قرار گرفته است. دربیانیه روسیه و آمریکا از الگو برای اتحاد کشورها سخن گفته شده و در توییت کاخ سفید همه کشورهای پیروز به غیر از آمریکا و انگلیس حذف شده‌اند.

وی در ادامه نوشت: این اقدام کاخ سفید جعل واقعیت، تحریف تاریخ و تمسخر دیگران است و زمانی که یک نهاد رسمی که خود را رهبر جهان آزاد و مدافع دمکراسی و مبارز سازش ناپذیر با جعل خبرها می‌خواند دست به چنین کاری می زند نباید با آن کنار آمد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا