جوانان

احتمال آغاز ترم تحصیلی جدید از بهمن ماه

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس گفت: با توجه به اینکه ممکن است سازمان سنجش نتایج کنکور را دیرتر از سال‌های قبل اعلام کند احتمال دارد ترم تحصیلی جدید را از بهمن ماه آغاز کنیم…
به گزارش بهار نیوز، محمدرضا کلباسی مسجدشاهی، معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس،  درباره آخرین تصمیمات گرفته شده برای زمان برگزاری مصاحبه پذیرفته شدگان دکتری، گفت: شهریور ماه را برای مصاحبه دکتری خالی گذاشته ایم. به دلیل اینکه امسال کنکور دکتری نسبت به سال قبل در موعد مقرر برگزار نشد، مصاحبه در شهریور برگزار خواهد شد.
معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس اظهار کرد: قطعا آزمون‌های پایان ترم را به شهریور ماه موکول نمی‌کنیم؛ چرا که می‌خواهیم این ماه را برای برگزاری مصاحبه دکتری خالی نگه داریم.

در سال تحصیلی جدید با مشکل خوابگاه مواجه خواهیم بود
او در ادامه درباره آخرین تصمیمات دانشگاه برای ورود دانشجویان جدید، تاکید کرد: هنوز روی اینکه دانشجویان جدید مهر وارد دانشگاه شوند یا بهمن بحث و مذاکره است. با توجه به اینکه ممکن است سازمان سنجش نتایج را دیرتر از سال‌های قبل اعلام کند احتمال اینکه ترم تحصیلی را از بهمن آغاز کنیم زیاد است.کلباسی گفت: در صورتی که سازمان سنجش تا اوایل و یا پایان مهر نتایج کنکور را اعلام کند تا زمانی که بخواهیم فرآیند ثبت نام را شروع کنیم قطعا مهر را از دست می‌دهیم. ممکن است تراکم فارغ التحصیلان سال‌های قبل را نیز داشته باشیم که به دلیل شیوع کرونا فارغ التحصیل نشده‌اند و با مشکل خوابگاه هم مواجه خواهیم بود. در این صورت احتمال شروع ترم تحصیلی در بهمن ماه وجود دارد. اما هنوز به هیچ قطعیتی نرسیده ایم، نمی‌توانیم بگویم شروع کلاس‌ها اول مهر است یا بهمن ماه و باید ببینیم شرایط به چه نحوی پیش می‌رود.معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس، افزود: بر اساس برنامه ریزی‌هایی که صورت گرفته انتخاب واحد ترم مهر ماه از ۱۰ تا ۱۴ شهریور است و کلاس‌ها از ۲۹ شهریور ماه شروع می‌شود. ۱۴ تا ۱۵ مهر ماه نیز بازه زمانی حذف و اضافه است.

برگزاری ۱۰۰ جلسه دفاع مجازی در دانشگاه تربیت مدرس
او در ادامه درباره روند برگزاری دفاعیه‌های مجازی، گفت: دفاعیه‌های مجازی در دانشگاه تربیت مدرس به خوبی پیش می‌رود و تاکنون ۱۰۰ دفاع مجازی در دانشگاه برگزار کرده ایم. دانشجویان و دانشکده‌ها همکاری خوبی در این زمینه انجام داده اند.

بازگشایی مدارس از هفته آینده

وزیر آموزش و پرورش دولت حسن روحانی،  از بازگشایی مدارس در هفته آینده (۲۷ اردبیهشت) با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فراهم کردن تمهیدات لازم در ضدعفونی کردن مدارس خبر داد.به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مقابله با کرونا از بازگشایی مدارس از ۲۷اردبیهشت خبر داد.وی افزود: حضور دانش‌آموزان اجبار نیست و تنها برای رفع مشکلات و سئوالات از معلمان می‌توانند به مدرسه مراجعه کنند.

بازگشایی تمامی مدارس به جز استثنایی‌ها 
حاجی میرزایی ادامه داد: کلیه مدارس ابتدایی و متوسط (به جز کودکان استثنایی) از ۲۷ اردیبهشت به منظور رفع اشکال و ارائه خدمات آموزشی به آن دسته از دانش آموزانی که به هر دلیل تاکنون نتوانسته‌اند از خدمات آموزشی غیرحضوری، بهره‌مند شوند دایر خواهد شد.وزیر آموزش و پرورش با اشاره به استمرار روش‌های آموزش غیرحضوری، از تلویزیون و بستر شاد تصریح کرد: استفاده دانش آموزان از تمام یا بخشی از فرصت فراهم شده حسب نیاز و به صورت داوطلبانه خواهد بود.

ارائه خدمات حضوری به دانش آموزان پایه دوازدهم تا دهم خرداد ماه
وی گفت: با توجه به تعیین تاریخ ۱۷ خرداد برای شروع امتحانات پایه دوازدهم، ارائه خدمات حضوری به دانش آموزان پایه دوازدهم تا دهم خرداد ماه خواهد بود.حاجی میرزایی با تاکید بر اهمیت سلامت دانش آموزان در روزهای بازگشایی مدارس، تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش تمهیدات لازم را برای ضدعفونی کردن مدارس و رعایت پروتکل های وزارت بهداشت فراهم کرده و باید در جهت توجیه و آموزش دانش آموزان اقدام کند.

آغاز سنجش سلامت کلاس اولی‌ها از مردادماه
وی در خصوص سنجش سلامت دانش آموزان ابتدایی افزود: برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانش آموزان پایه اول ابتدایی، با رعایت جوانب بهداشتی از مردادماه آغاز خواهد شد.به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، شایان ذکر است؛ دستورالعمل اجرایی این مصوبه توسط وزارت آموزش و پرورش ابلاغ خواهد شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا