گوناگون

خوزستان در وضعیت هشدار، ابتلای زندانیان خوزستان به کرونا

به‌رغم هشدارهای مکرری که از سوی سازمان‌های حقوق بشری، حزب‌ها، و سازمان‌های سیاسی میهن ما در هفته‌های اخیر، رژیم هنوز حاضر نشده است به‌سبب شیوع کرونا و به‌منظور دور نگداشتن آنان از خطر جانی این ویروس همه‌گیر، بسیاری زندانیان سیاسی و عقیدتی، فعالان صنفی، مدافعان حقوق کودکان، مدافعان حقوق زنان، مدافعان حقوق کارگران، روزنامه‌نگاران، نویسندگان و هنرمندان، فعالان محیط زیست، مدافعان حقوق بشر، و وکلا را از سیاه‌چال‌های جهنمی‌اش آزاد کند….

به گزارش میدان، اداره کل زندان‌های استان خوزستان اعلام کرده «رفتار متقلبانه ویروس» و «استفاده فراگیر از کولر در خوابگاه‌ها» باعث شده که تعدادی از زندانیان زندان‌های خوزستان به ویروس کرونا مبتلا شوند.

اداره کل زندان‌های استان خوزستان اعلام کرده «رفتار متقلبانه ویروس» و «استفاده فراگیر از کولر در خوابگاه‌ها» باعث شده که تعدادی از زندانیان زندان‌های خوزستان به ویروس کرونا مبتلا شوند. اگرچه این اداره کل در بیانیه خود احتمال داده که ویروس «از ناحیه متهمان ورودی به زندان» وارد محیط زندان‌های خوزستان شده باشد، اما تاکید دارد که «سلامت‌سنجی بدو ورود تمامی افراد» و همچنین «ایجاد قرنطینه‌های ۱۴ روزه برای افراد جدید الورود» در زندان‌های این استان با جدیت و شدت انجام می‌شود.

پیش از این در ۱۲ فروردین زندانیان زندان شیبان در شهرستان باوی خوزستان شورش کرده بودند. فرمانده انتظامی استان خوزستان همان زمان در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا گفته بود «متاسفانه برخی افراد زندانی که تعدادشان هم زیاد نیست با کسب اخبار جعلی به تحریک دیگر زندانیان می‌پردازند که همین امر باعث ناآرامی در برخی زندان‌ها می‌شود اما با حضور مقتدر نیروی انتظامی این فرصت از آنها گرفته می‌شود». دلیل شورش زندانیان و موضوع «اخبار جعلی» مورد ادعای فرمانده پلیس خوزستان هیچ وقت به روشنی از سوی مسئولان گفته نشد.

فرارهای سریالی در زندان‌های مختلف و اخبار نگران‌کننده ابتلای زندانیانی که اخبارشان به بیرون از زندان می‌رسد، حساسیت‌ها و نگرانی‌ها درباره شیوع کرونا در زندان‌ها را بیشتر کرده است. سبک زندگی در زندان به‌صورت دسته‌جمعی، وجود کودکان و نوزادان در زندان زنان و احتمال پایین‌تر بودن رعایت بهداشت دراین فضاها به خودی خود، عاملی برای شیوع بیماری‌هایی با ریشه باکتری و ویروس است. با اوج‌گیری دوباره شیوع کرونا در استان خوزستان، این نگرانی‌ها بیشتر شده‌ است.

خوزستان در وضعیت هشدار، قرنطینه کامل در آبادان!
وضعیت فراگیری بیماری کرونا در خوزستان به حد هشدار رسیده است و ۹ شهر این استان در خطر هستند. آبادان به طور کامل قرنطینه شده و در اهواز نیز محدودیت های شدید مجددا برقرار شده است. در تهران کرونا روند صعودی را طی می کند.

ادارات و بانک‌های آبادان به منظور قطع زنجیره کرونا تا آخر هفته تعطیل اعلام شد و ‌کریدورهای ورودی آبادان از سمت اهواز و ماهشهر مسدود و تحت تدابیر سختگیرانه تردد قرار گرفت.

با دستور سید زین العابدین موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان و در راستای کمک به قطع زنجیره ی بیماری کرونا تمام ادارات (به غیر از بخش‌های خدماتی و درمانی و عملیاتی) و بانکهای شهرستان آبادان تا آخر هفته جاری تعطیل اعلام شد.

‌موسوی در این باره با اشاره به اهمیت خود قرنطینگی شهروندان‌ گفت: از همه مردم آبادان تقاضا داریم با اجتناب از انجام سفر غیر ضروری و رفت و آمد در سطح شهر، با ماندن در منزل به قطع زنجیره‌ انتشار این بیماری کمک کنند.

وی با بیان اینکه به منظور جلوگیری از ورود شهروندان از فردا ورودی آبادان از دو نقطه اهواز و ماهشهر تا پایان هفته مسدود خواهد شد، از همه اهالی سایر شهرها درخواست می‌شود که در طول تعطیلات به آبادان سفر نکنند.

موسوی با بیان اینکه در این مدت بازرسی‌های لازم توسط کمیته اجرایی در سطح شهرستان تشدید خواهد شد، گفت: در پایان هفته نیز تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

ابتلای تعدادی از زندانیان خوزستان به کرونا

اداره کل زندان‌های استان خوزستان از ابتلای تعدادی از زندانیان این استان به کرونا خبر داد. در اطلاعیه ی این اداره ی کل آمده است: اخیرا و همزمان با افزایش آمار مبتلایان به کرونا در خوزستان در رفتارهای متقلبانه ویروس، که از سایر استان های کشور پیشی گرفته و در اخبار متعدد نیز مورد اشاره قرار گرفته است و به سبب گرمای هوا و ضرورت استفاده فراگیر از کولر در خوابگاه ها، تعدادی از زندانیان با علائم سرماخوردگی به بهداری زندان مراجعه نمودند که با حساسیت کادر پزشکی زندان و انجام آزمایشات لازم، تست آنان مثبت تشخیص داده شد که  بلافاصله با هماهنگی مبادی ذیربط، کار قرنطینه و مراقبت های لازم برابر پروتکل های رسمی وزارت بهداشت در حال اجرا است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا