گوناگون

ترامپ مسئول مرگ مردم آمریکاست

 دونالد ترامپ با استفاده از همه گیری کرونا در راستای منافع انتخاباتی و پر کردن جیب تجارتهای بزرگ، مسئول مرگ هزاران آمریکایی است.

به گزارش ایسنا، نوام چامسکی، زبان شناس و فیلسوف آمریکایی در گفتگو با روزنامه گاردین اظهار کرد، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با تظاهر به اینکه منجی آمریکا در دوران شیوع کرونا است، از پشت به مردم کشورش خنجر زده است.

او در این گفتگو اظهار کرد، ترامپ بودجه دولت برای پژوهش و درباره امور درمان و بیماری‌های عفونی را به نفع شرکت‌های ثروتمند کاهش داده است.

وی افزود: کاهش بودجه این بخش کاری است که ترامپ هر سال انجام داده است. بنابراین برنامه او این است که این کاهش را ادامه دهد تا جایی که مطمئن شود مردم تا جایی که ممکن است آسیب پذیر شده‌اند و می‌توانند تا آخرین حد ممکن آسیب ببینند اما این کار مسلما منافع مالی و قدرت حامیان اصلی او را افزایش می‌دهد.

چامسکی همچنین اظهار کرد، دونالد ترامپ با وادار کردن فرمانداران ایالت‌ها به پذیرفتن مسئولیت مقابله با کرونا وظایف خود را ترک کرده است.
او در این باره گفت: این یک استراتژی عالی برای کشتن شمار گسترده‌ای از مردم و پیشبرد سیاست انتخاباتی او است.

وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال مقصر دانستن ترامپ در مرگ مردم آمریکا گفت: همینطور است اما اوضاع از این خیلی بدتر است زیرا او در سطح بین‌المللی نیز همینطور است. او به دنبال مقصر جلوه دادن دیگران برای پنهان کردن حملات مجرمانه خود علیه مردم آمریکا است.

این استاد دانشگاه افزود، تصمیم ترامپ برای قطع بودجه سازمان جهانی بهداشت به مرگ مردم در یمن و سراسر قاره آفریقا خواهد انجامید.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا