حقوق بشر

جنایتی عجیب با حکم دادگاه انقلاب

منزل مسکونی فاطمه مثنی و حسن صادقی،‌ زوج زندانی سیاسی،‌ از سوی «ستاد اجرایی فرمان امام» مصادره شد.

وبسایت خبری هرانا روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه گزارش داد مصادره منزل مسکونی این دو زندانی سیاسی در راستای اجرای حکم دادگاه انقلاب برای آن‌ها صورت گرفته است. پیش از این نیز محل کسب این دو زندانی سیاسی مصادره شده بود.
هرانا نوشته است مثنی که اخیرا برای مرخصی از زندان اوین خارج شده بود وقتی در منزل خود حضور داشت با حکم توقیف مواجه شد. این منزل محل زندگی مادر ۸۹ ساله و فرزندان آن‌ها بوده است.
صادقی در حال تحمل حکم حبس خود در زندانی رجایی‌شهر کرج است.
این زوج زندانی در سال ۱۳۹۱ و در پی برگزاری مراسم ترحیم برای پدر صادقی که از مخالفان حکومت بوده به صورت خانوادگی و به همراه دو فرزند خود بازداشت شدند.
شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست ماشاالله احمدزاده این دو زندانی را به ۱۵ سال حبس تعزیری و مصادره اموال از جمله مغازه و منزل محکوم کرد. این حکم از سوی دادگاه تجدیدنظر نیز تایید شد.
مثنی در مهرماه ۱۳۹۴و صادقی در بهمن‌ماه همان سال برای اجرای حکم حبس بازداشت شدند
اکنون فاطمه مثنی در زندان اوین و حسن صادقی در زندان رجایی شهر کرج پنجمین سال از حبس خود را در حالی سپری می‌کنند که درخواست اعاده دادرسی این دو زندانی در آبان ماه ۹۷ برای دومین بار در شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور به ریاست قاضی نیازی رد شد.
لازم. به یادآوری است فاطمه مثنی پیش‌تر و برای نخستین بار در سال ۵۹ و در سن ۱۳ سالگی به همراه مادر خود بازداشت شد و پس از ۳ سال از زندان آزاد شد. در دوران حبس خانم مثنی و مادرشان، سه برادر وی به نام‌های علی، مصطفی و مرتضی و همسر یکی از برادرانش اعدام شدند. اتهام آنها محاربه و بغی از طریق هواداری از سازمان مجاهدین خلق اعلام شده بود.
حسن صادقی نیز در سال ۶۰ بازداشت و پس از ۶ سال از زندان آزاد شد. آقای صادقی در زمان بازداشت به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و شدت ضربات به حدی بوده که قسمتی از سر دچار فرورفتگی و بروز مشکلات جسمی شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا