گوناگون

قاچاقچی موبایل که وزیر اقتصاد را استیضاح کرد

روزنامه سازندگی (متعلق به کارگزاران) در گزارشی از نقش عباس تقی‌زاده قاچاقچی معروف بازار موبایل ایران، در تغییر کرباسیان پرده برداشته است.
حسن روحانی افزایش شدید قیمت خودروهای داخلی در روزهای اخیر را غیرقابل قبول دانسته بود. او سرانجام رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت خود را برکنار و حسین مدرس خیابانی را به‌عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد. رحمانی برکناری خود را کار رئیس دفتر روحانی و با انگیزه سیاسی دانسته و گفته است حاضر به استعفا نبود.

به گزارش این روزنامه، عباس تقی زاده خواهرزاده یکی از نمایندگان مجلس در دو دوره‌ی اخیر نقش تعیین کننده‌ی در استیضاح کرباسیان وزیر پیشین اقتصاد داشت.

عباس تقی زاده دهه ۶۰ در شهر ری دستفروشی داشت و همانجا وارد باند قاچاق شد و ریس باند شد. او نخستین بار به جرم حمل نوار بازداشت شده بود تاکنون ۵بار دادگاهی شده و در آخرین حکمش به طبس تبعید شد اما تا سال قبل آزاد و‌در تهران بود. اصلی ترین کار عباس تقی زاده در طی دو دهه گذشته وارد کردن تلفن همراه بوده است. و به گفته این روزنامه او هر دو هفته هواپیمایی ۱۵ تنی آنتونف پر از موبایل در فرودگاه پیام به زمین می‌نشاند

دایی بزرگ تقی زاده نماینده مجلس کنونی و قبل است و معروف است که یک نفر از بزرگان قوم با وابسته است و حتی سایت الف نوشته بود که «حاج عباس درون نظام آدم دارد.». تاکنون حداقل مدیر ۱۵ ارشد گمرک در رابطه با او‌ دستگیر شده‌اند ولی او همچنان آزاد است.

تقی‌زاده موتور محرک استیضاح کرباسیان بود. یکبار هم به دفتر وزیر سابق رفت ولی او به اتاقش راهش نداد. عجیب‌ترین نکته در موردش این است که در اخرین دستگیری در خانه او و یک هفته قبل از استیضاح کرباسیان وزیر سابق اقتصاد، متن دستنویس سخنرانی یکی از نمایندگان پیگیر استیضاح پیدا شده بود. در متن بازجویی‌هایش گفته بود در شب استیضاح کرباسیان دو نماینده مجلس به خانه‌اش رفتند و برای کمک « به فقرا» ۵۰۰ میلیون گرفتند. هر دو نماینده نطق آتشینی علیه وزیر وقت داشتند. یکی از آنها آقای «حضرتی» و دیگری خجسته بود که از تقی زاده متن نطق خود و‌۵۰۰ میلیون تومان برای کمک به فقرا شب قبل از استیضاح کرباسیان گرفته اند.

عباس تقی‌زاده سرحلقه جریان مافیای کلاسیک بازار موبایل است. چنان شهرت دارد که پس از دستگیری‌ چهارمش، دادستان گفته بود، حداقل در ده گمرک بزرگ کشور « آدم» دارد.یکی از آنها مشاور ریس گمرک در دولت عدالت بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا