فرهنگی

اعتراض دلیرانه بازنشستگان و معلمان کشور

امروز جمعی از فرهنگیان که اکثراً بازنشسته هستند، مقابل اداره تعاون وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی تجمع کردند. این حرکت های اعتراضی بازنشستگان و معلمان کشور در حالی صورت می گیرد که در ماه های اخیر رژیم و ارگان های امنیتی و سرکوبگر آن بشدت و با خشونت کم سابقه ای با هرگونه اعتراضی، برخورد کرده است.

فرهنگیان و بازنشستگان کشور خواهان پایان یافتن ظلم و بی عدالتی حاکم بر میهن مان و آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی هستند و اعتقاد عمیق دارندکه این مبارزه با تلاش مشترک همه نیروهای مترقی و آزادیخواه و عدالت طلب می تواند به سرانجام موفقی برسد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز (۲۴ اردیبهشت) جمعی از معلمان که اعضای تعاونی مسکن فرهنگیان هستند، مقابل اداره کل تعاون وزارت کار تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یکی از حاضران در تجمع در ارتباط با مطالبات خود و همکارانش می‌گوید: ما از اداره کل تعاون درخواست داریم به اوضاع مالی و تخلفات مسکن فرهنگیان رسیدگی کند؛ ۱۹ سال است که بلاتکلیف و سرگردانیم؛ تعاونی مسکن تعهدات خود را در قبال اعضا انجام نمی‌دهد و خانه‌های ما را تحویل نداده‌اند؛ تعداد محدودی از این خانه‌ها که تحویل شده است، ناقص و پر از کاستی است.

این معلم بازنشسته با بیان اینکه اعضای تعاونی مسکن حدود ۴۰۰ نفر هستند، می‌گوید: ما ۱۹ سال پیش به امید خانه‌دار شدن عضو تعاونی شدیم؛ اکنون اکثریت اعضا دیگر بازنشسته شده‌اند ولی هنوز از خانه خبری نیست.

حاضران در تجمع می‌گویند: اداره کل تعاون و وزارت کار باید با قاطعیت به موضوع ورود کرده و به معلمان پاسخ بدهند که چرا خانه‌ها در این مدت طولانی تحویل نشده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا