گوناگون

دوران کرونا و مشکلات مرغداران

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: «در دوران کرونا صنعت مرغداری دچار مشکلات زیادی شده که تنها مختص به استان کردستان نیست.» در اقتصاد از هم پاشیدهٔ کشور ما، از هر زاویه که موردتوجه قرار گیرد، عامل‌هایی غیرعادی و بسیاری روندهای ناهنجار به‌چشم می‌خورد. تولید بخش مهمی از پروتئین حیوانی موردنیاز کشور با عیار بسیار بالائی از وابستگی پدیده‌ای است خطرناک که باید به‌طور دقیق بررسی شود. این شیوه تولید کاذب با خصلت صد در صد انگلی‌اش مانند رشته‌های تجاری و بازرگانی، خرطوم‌های مکنده‌اش را در عرصه‌های اقتصاد ملی عمیقاً فروبرده و اثرات مخربش را بر کل جامعه و اشتغال افراد برجای نهاده است…

دوران کرونا و مشکلات مرغداران

محمد فرید سپری امروز(۲۵ اردیبهشت) در جلسه مشترک با مرغداران استان به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات و ضرر و زیان حادث‌شده از بیماری کرونا به بخش طیور استان، اظهار کرد: بر مشکلات ایجادشده در صنعت مرغداری استان به‌واسطه شیوع ویروس کرونا واقفیم و در تلاش هستیم این مشکلات را حل کنیم.

وی افزود: به جد مسئولین وزارتخانه، پیگیر مشکلات مرغداران در سطح کشور و اجرایی شدن بسته حمایتی از هیئت دولت هستند که امیدواریم هر چه زودتر با موارد درخواستی موافقت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، به بخشودگی هزینه‌های برق، گاز و آب واحدهای تولیدی به‌ویژه مرغداری‌ها اشاره و بیان کرد: مشکلات موجود در تأمین و توزیع نهاده‌های دامی که خاص استان کردستان نیست و کل صنعت مرغداری کشور با آن درگیر است برطرف شود.

سپری ذکر کرد: برای جبران خسارت های ناشی از ویروس کرونا تسهیلات در اختیار واحدهای مرغداری قرار گیرد.

وی به امهال وام‌های مرغداران خسارت‌دیده از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: امیدواریم در آینده نزدیک این امر برای مرغداران اجرایی شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان، همچنین افزود: تشکل‌ها باید بیش‌ازپیش برای ساماندهی و نجات صنعت مرغداری استان پای‌کار باشند.

لازم به ذکر است، نبود شفافیت در توزیع نهادها به خصوص سویا، عدم جوابگویی معاونت امور دام، نبود خرید مرغ مازاد کشتارگاه ها از مرغداران، نبود واکسن در بازار و قیمت سرسام آور آن و فروش لیزین و میتیونین سهمیه در بازار آزاد از جمله خواسته ها و مشکلات مطرح شده از سوی مرغداران است که باید از سوی مسوولان با جدیت پیگیری شود.

باتوجه به نتیجه نگرفتن در این جلسه و عدم حضور رییس اتحادیه مرغداران، پیشنهاد داده شد که فردا پنج شنبه با حضور مرغداران این جلسه برگزار شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا