گوناگون

اقدام بی سابقه در آمریکا

رئیس‌جمهور آمریکا از نمایندگان سنای این کشور خواست که اوباما را برای ارائه توضیحات درباره گبزرگترین رسوایی تاریخ آمریکا” به سنا احضار کنند….

به گزارش تسنیم، ترامپ روز پنج‌شنبه در پیامی توئیتری از سناتورهای آمریکایی و مشخصاً سناتور «لیندسی گراهام» رئیس‌ کمیته قضائی سنا خواست که باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا را به سنا احضار کنند.

ترامپ در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر نوشت: اگر من یک سناتور یا عضو کنگره بودم، اولین کسی را که برای شهادت دادن درباره بزرگترین رسوایی و جرم سیاسی تاریخ آمریکا با اختلاف زیاد [نسبت به سایر رسوایی‌ها] احضار می‌کردم، اوباما رئیس‌جمهور سابق کشور بود.

ترامپ طی روزهای اخیر چندین بار گفته است که مقامات دولت اوباما تلاش کرده‌اند تا با سوءاستفاده سیاسی از تحقیقات درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا، به کارزار انتخاباتی وی ضربه بزنند.

وی اخیرا در پیامی توئیتری مدعی شد که باراک اوباما مستقیماً در این قضیه نقش داشته و مرتکب جرم شده است.

ترامپ درباره اینکه اوباما دقیقاً مرتکب چه جرمی شده است، توضیحات مشخصی ارائه نکرده است. وی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران در این خصوص گفت: شما می‌دانید که این جرم چیست. این جرم برای همه کاملاً آشکار است.

آقای اوباما باید دهانش را می ‌بست، از بوش یاد بگیرد

رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنای آمریکا گفت، باراک اوباما نباید از مدیریت دونالد ترامپ در قبال شیوع کروناویروس انتقاد می‌کرد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، لارا ترامپ، عروس رئیس جمهور آمریکا در جریان یک مراسم اینترنتی برگزار شده از سوی کمپین انتخاباتی ترامپ خطاب به میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنای آمریکا گفت: باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا به نحوه مدیریت دونالد ترامپ به شیوع کروناویروس حمله کرده است.

مک‌کانل در پاسخ گفت: اوباما باید از رویه جورج دبلیو بوش، رئیس جمهوری اسبق آمریکا که بعد از ترک کاخ سفید عمدتا از مداخله در امور سیاست پرهیز داشت، تبعیت می‌کرد.

مک‌کانل همچنین به این مساله اشاره کرد که جورج بوش و پدرش هر دو وقتی از ریاست جمهوری کنار رفتند “دهانشان را بسته نگه داشتند” زیرا فکر نمی‌کردند انتقاد کردن از یک رئیس جمهوری دیگر کار مناسبی باشد.

این سیاستمدار جمهوری‌خواه آمریکایی خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم اوباما هم باید دهان خود را بسته نگه می‌داشت. شما می‌دانید و ما هم می‌دانیم که او چندان از آنچه که این دولت انجام می‌دهد خوشش نمی‌آید. این قابل درک است اما من فکر می‌کنم این به وضوح کمی بی‌کلاسی است که از دولتی که بعد از دولت شما روی کار می‌آید، انتقاد کنید.

مک‌کانل ادامه داد: شما قبلا فرصت خود را امتحان کردید. شما هشت سال دولت را در دست داشتید. فکر می‌کنم سنتی که خانواده بوش در عدم انتقاد از رئیس جمهوری بعد از خود بنا نهادند، یک سنت خوب است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا