گوناگون

امپریالیسم آمریکا و دست پروردگان آن

سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گروه طالبان را مانع اصلی روند صلح در این کشور دانست….

به گزارش ایسنا، به نقل از آناتولی، صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان طی مطلبی در صفحه توئیتر خود نوشت: گروه طالبان مانع اصلی روند صلح و تداوم خشونت های موجود در کشور است. طالبان بارها خواست مردم و جامعه جهانی برای تامین آتش‌بس و آغاز گفت‌وگوهای صلح با دولت افغانستان را رد کرده‌اند.

وی افزود: گروه طالبان گزینه جنگ و درگیری را انتخاب کرده است و نیروهای امنیتی مان نیز برای حفاظت از جان و مال مردم از هیچگونه سعی و تلاش دریغ نخواهند کرد.

صدیقی تاکید کرد: روزانه شماری از هموطنان ما در نقاط مختلف کشور در نتیجه خشونت‌های طالبان جان خود را دست می‌دهند. حمله انتحاری دیروز شهر گردیز پکتیا، یک مثال جنایات آنها است.

وی همچنین تصریح کرد: دولت افغانستان هیچ وقت در مورد روند صلح کوتاهی نکرده بلکه برای برقراری یک صلح پایدار و باعزت در کشور متعهد بوده است.

فرماندهی لشکر ۲۰۳ تندر ارتش افغانستان در جنوب شرق این کشور اعلام کرد: مهاجمان انتحاری یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده را مقابل اردوگاه نظامی شهر گردیز، مرکز ولایت پکتیا منفجر کردند که در نتیجه آن ۵ غیرنظامی کشته و ۱۹ تن دیگر زخمی شدند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان نیز بلافاصله از وقع این حمله در حساب کاربری خود در توئیتر مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا