اخبار

از میهن در بند

حاکمیت جمهوری اسلامی با اتخاذ مشی ضد مردمی نولیبرالی در اقتصاد کشور، زحمتکشان میهن ما را دچار فقر و فلاکت بی‌سابقه‌ای کرده است. تسلط این مشی دهشتناک ضد بشری بر ارکان اقتصاد از سوی حکومت یک‌شبه نبوده بلکه نتیجه به خاک و خون کشیدن نسلی از مبارزانی بوده که توانستند رؤیای دیرینهٔ زحمتکشان یعنی سرنگونی سلطنت پهلوی را تحقق بخشند….

سخنگوی وزارت بهداشت از بحرانی شدن اوضاع در استان سیستان و بلوچستان و بالا رفتن شیب ابتلا به کرونا در این استان خبر داده است. همچنین گزارشهایی از وضعیت نابسامان کارگران فصلی در این استان منتشر شده که با شدت گرفتن شیوع کرونا و تعطیل شدن ساخت و سازها، بیکار شده‌اند و وضعیت معیشتی آنان به خطر افتاده است.

نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: قرنطینه و پروتکل‌های بهداشتی مدتی جواب داد، اما وقتی افراد می‌بینند خانواده‌شان به‌خاطر بی‌غذایی دارد از هم می‌پاشد، مجبورند کار کنند.

وی افزود: در استان سیستان و بلوچستان ۷۴/۵ درصد از مردم زیر خط امنیت غذایی قرار دارند. این افراد باید در حال حاضر نیز کارگری کنند تا بتوانند برای خانواده خود غذا تهیه کنند. همه این مشکلات باعث شده که شیوع کرونا در زاهدان، شیب تندی داشته باشد.

روزنامه مستقل چاپ تهران در این باره نوشته است: اگر روند کنونی پیشروی خود را ادامه دهد، شکاف اجتماعی و سیاسی خلق می‌شود و ناهنجاریهای غیرقابل‌ پیش‌بینی به‌ وجود می‌آورد. تبعات این معادله همواره به شکل شورش و نافرمانی پیدا و پنهان به جامعه وارد می‌شود.

روزنامه شرق نیز نوشت: پیآمد این وضعیت، مولد خشم، ناامیدی و گسست اجتماعی ا‌ست. بدون کارآمد‌سازی نظام، تغییر ناگزیر در راه است.

کیهان خامنه‌ای در گزارشی به گوشه ای از غارت بی مانند مردم ایران بدست هزار فامیل تحت حاکمیت « اسلام سیاسی» اشاره کرد و نوشت: …وزیری قرار بود در مجلس استیضاح شود. پس از رای‌زنی‌ها نماینده‌ای که رأی به استیضاح داده، امضای خود را پس می‌گیرد و در قبال آن آپارتمانی در یکی از مناطق شمالی پایتخت به او داده می‌شود…

این منبع افزود: …در یک نمونه دیگر، فرزند نماینده‌ای با سن اندک مدیرعامل دهها شرکت دولتی با حقوق دهها میلیونی و پاداش‌های چند صد میلیونی بوده است. عقلی متوسط هم می‌فهمد این فرد اگر فرزند فلان آقا نبود، بعید بود دربان شرکتی هم شود که اکنون مدیرعامل آن است

نماینده زاهدان: ۷۴.۵ درصد مردم سیستان و بلوچستان زیر خط امنیت غذایی هستند

علیم یارمحمدی، نماینده زاهدان در مجلس گفته مردم سیستان و بلوچستان به خاطر جلوگیری از فروپاشیدن خانواده‌‌های خود از «بی‌غذایی»، مجبور به شکستن قرنطینه شده‌اند.

به گزارش ایرنا، یاراحمدی روز یک‌شنبه ۲۸ اردیبهشت از بحرانی شدن وضعیت بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان هم‌زمان با افزایش بیکاری خبر داد.

وی افزود: «با شدت گرفتن شیوع کرونا و تعطیل شدن ساخت و سازها، {کارگران فصلی} بیکار شده‌اند و وضعیت معیشتی آنان به خطر افتاده است.»

به گفته این نماینده مجلس «در استان سیستان و بلوچستان ۷۴.۵ درصد از مردم زیر خط امنیت غذایی قرار دارند.»

یارمحمدی اضافه کرد: « ۳۰۰ هزار نفر در این استان، آب شرب غیر بهداشتی مصرف می‌کنند و مشکلات باعث شده که شیوع کرونا در زاهدان، شیب تندی داشته باشد.»

برای رهیدن از بلاهای دهشتناکی که رژیم تاریک‌اندیش ولایی بر سر مردم میهن‌مان می‌آورد، باید و می‌بایست مبارزات صنفی و سیاسی را تلفیق کرده و متحد و یکپارچه مبارزه‌ای بی‌امان برای طرد حکومت اوباشان بر کشورمان را سازمان‌دهی کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا