گوناگون

انگلیس تا شهریور، ۳۰ میلیون واکسن کرونا تولید می‌کند

«آلوک شارما» وزیر کسب‌وکار انگلیس گفت: دانشگاه آکسفورد در یافتن دارویی مؤثر برای بیماری کووید-۱۹ به‌خوبی در حال پیشرفت است.

انگلیس قصد دارد در صورت موفقیت‌آمیز بودن تمامی مراحل آزمایش بالینی تا ماه سپتامبر سال جاری، برای ۳۰ میلیون انگلیسی واکسن کووید-۱۹ تولید کند.

«آلوک شارما» وزیر کسب‌وکار انگلیس گفت: دانشگاه آکسفورد در یافتن دارویی مؤثر برای بیماری کووید-۱۹ به‌خوبی در حال پیشرفت است.

وی با اشاره به اینکه برای غلبه بر این بیماری باید یک واکسن ایمن تولید کنیم، اعلام کرد: دولت انگلیس تاکنون بیش از یک‌چهارم یک میلیارد پوند برای توسعه واکسن کووید-۱۹ هزینه کرده است. ماه گذشته من انتخاب یک کارگروه جدید برای تولید واکسن کووید-۱۹ را به همگان اعلام کردم و حال مفتخرم که بگویم دانشمندان ما با سرعت در حال تولید واکسنی هستند که کروناویروس را شکست خواهد داد. تمامی مراحل بالینی واکسن کرونا ساخت دانشگاه آکسفورد به‌خوبی در حال پیشروی است. محققان این دانشگاه هم پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند و قرار است واکسن ساخت آن‌ها در اواسط ماه ژوئن سال جاری به مرحله آزمایش بالینی برسد.

تاکنون دولت انگلیس ۴۷ میلیون پوند برای واکسن‌های ساخت دانشگاه آکسفورد و کالج سلطنتی لندن سرمایه‌گذاری کرده است و اخیراً برای کمک به تسریع کار آن‌ها، ۸۴ میلیون پوند دیگر هم بودجه جدید به توسعه واکسن اختصاص داده است. این بودجه جدید به تولید انبوه واکسن دانشگاه آکسفورد کمک خواهد کرد و در صورت موفقیت‌آمیز بودن آزمایش‌های بالینی، مردم انگلیس به‌زودی در برابر کروناویروس واکسینه خواهند شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا