بین‌المللی

تاکید چین به آمریکا برای شرکت در گفتگوهای شورای امنیت درباره کووید۱۹

سفیر چین در سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ ایالات متحده باید از رفتارهایش در به گردن انداختن تقصیرها به کشوری دیگر در دوران پاندمی کروناویروس دست بکشد و در مذاکرات شورای امنیت سازمان ملل شرکت کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ژانگ جون، سفیر چین در سازمان ملل گفت، ایالات متحده باید در مذاکرات شورای امنیت سازمان ملل برای یافتن یک قطعنامه به منظور رسیدگی به این چالش جهانی شرکت کند و از مقصر جلوه دادن دیگر کشورها دست بردارد.

وی در نشست روز سه شنبه شورای امنیت سازمان ملل گفت:‌ چین به آمریکا تاکید دارد که بر اقدامات جهانی مقابله با ویروس کرونا تمرکز کند و از سیاسی کردن این مساله اجتناب نماید و دست از مقصر جلوه دادن دیگر کشورها بردارد. ما همچنین به واشنگتن تاکید داریم تا به صورت فعال در رایزنی‌ها در جریان نشست شورای امنیت و مذاکرات بر روی پیش‌نویس قطعنامه‌ای مربوط به کووید-۱۹ شرکت کند.

اوایل ماه جاری میلادی، شورای امنیت سازمان ملل نتوانست به قطعنامه‌ای رای دهد که خواستار مبارزه جهانی علیه کروناویروس می‌شد چون با مخالفت آمریکا روبرو شد.

این پیش‌نویس خواستار افزایش همکاری و هماهنگی بین‌المللی و توقف سریع خصومت‌ها و درگیری‌ها در تمامی کشورها در بحبوحه ویروس کرونا شده بود و به سازمان بهداشت جهانی اشاره داشت که از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به “چین-محوری‌” و عدم واکنش موثر در قبال ویروس کرونا متهم شده است.

سفیر چین در سازمان ملل همچنین به اظهارات اولیه “کلی کرافت”، نماینده آمریکا در سازمان ملل اشاره کرد که به چین تاکید کرده بود تا ادعایش را درباره رهبری جهانی اعتبار بخشد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین از چین خواسته بود تا از مجوزهای سازوکار تحویل کمک‌های مرزی به شمال شرقی سوریه حمایت کند تا به سازمان ملل این اجازه را دهد با همه‌گیری ویروس کرونا در آنجا مبارزه کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا