گوناگون

آمریکا، وزیر کشور و نیروی انتظامی را تحریم کرد

در فهرستی که روی وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته نام ۹ فرد و ۳ نهاد دیده می‌شود که به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند.
اسامی افراد تحریم‌شده به شرح زیر است:

وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: ایالات متحده در حال تحریم‌های مالی و محدودیت‌های ویزایی برای اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی تحت اختیارات مرتبط با حقوق بشر است.
مایک پمیئو گفت: این اقدامات در کنار ۱۲ شخص حقیقی و حقوقی که وزارت خزانه‌داری مشخص کرد، پیامی در حمایت از مردم ایران است که ما به حمایت از خواسته‌هایشان برای شفافیت و پاسخگویی دولت ادامه می‌دهیم و صدایی برای آنهایی خواهیم بود که حکومت، آنها را ساکت می‌کند. فشار ما بر ایران تا تعامل توام با کرامت و احترام با مردم خودش، متوقف نخواهد شد. این افراد تحریم شده شامل عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور فعلی ایران است. ما دلایلی داریم که رحمانی فضلی به نیروی انتظامی ایران اختیار داد تا از قدرت مرگ‌آور علیه معترضان مسالمت‌آمیز و رهگذران استفاده کند.
به گزارش بهارنیوز، پمپئو با بیان اینکه «هدف او و حکومت ضربه زدن به معترضان مسالمت‌آمیز و سرکوب حق تجمع مسالمت‌آمیز و آزادی بیان به هرقیمتی بود»، ادعا کرد: دستور او باعث کشته شدن تعدادی از معترضان شامل حداقل ۲۳ نوجوان شد. وی با بیان نام «سید علی موسوی ۱۲ ساله» عنوان کرد در حال بازگشت به خانه از مدرسه بود که به ضرب گلوله نیروی پلیس کشته شد. وی افزود: از این رو، رحمانی فضلی و بستگان نزدیک او حق ورود به آمریکا را نخواهند داشت. در بیانیه وزیر خارجه ترامپ به علی فلاحیان وزیر اطلاعات پیشین ایران هم اشاره شده است که به اتهام دخالت در ترور شخصی به نام آلیسا فلاتو که در غزه در اثر بمب‌گذاری کشته شد، مورد تحریم واقع شده است. بر این اساس، فلاحیان و بستگان نزدیک وی هم برای همیشه از ورود به آمریکا منع هستند. پمپئو با بیان اینکه، دولت ایران برای سرکوب اعتراضات در آبان‌ماه گذشته، اینترنت را به صورت سراسری قطع کرد، از شرکت‌های فناوری آمریکایی و در سطح جهانی خواست تا بخشی از اقدامات خود را برای بهبود جریان آزاد اطلاعات به مردم ایران انجام دهند.

آمریکا، وزیر کشور و نیروی انتظامی را تحریم کرد
دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز چهارشنبه تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعلام کرد.
در فهرستی که روی وب‌سایت وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته نام ۹ فرد و ۳ نهاد دیده می‌شود که به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند.
اسامی افراد تحریم‌شده به شرح زیر است:
محمد علی‌نوری‌نژاد، معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا)
حمیدرضا اشراق، معاون حقوقی و امور مجلس ناجا
حسین اشتری‌فرد، فرمانده ناجا
هابیل درویش، مرتبط با بنیاد تعاون ناجا
محسن فتحی‌زاده، رئیس سازمان حفاظت و اطلاعات ناجا
یحیی محمودزاده،معاون طرح و برنامه و بودجه ناجا
عبدالرضا رحمانی فضلیِ وزیر کشور ایران
حسن شاهورپور، فرمانده سپاه حضرت ولیعصر
ایوب سلیمانی، جانشین فرمانده ناجا (معاون طرح و برنامه ستاد کل نیروهای مسلح)
نهادهای زیر به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند:
ندامتگاه مرکزی تهران بزرگ
نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
زندان قرچک

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا