جوانان

یونیسف از رفتار آمریکا با کودکان مهاجر انتقاد کرد

آژانس کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در انتقاد از آمریکا اعلام کرد که این کشور در ماه‌های اخیر دستکم یک هزار کودک مهاجر را با وجود خطراتی که آنها را تهدید می‌کند، به مکزیک، السالوادور، گواتمالا و هندوراس بازگردانده است.

ایرنا-به گزارش پنجشنبه شب رویترز، «هنریتا فور» مدیر اجرایی یونیسف گفت: این کودکان هیچ همراهی ندارند و خطراتی مانند خشونت و تبعیض آنها را تهدید می‌کند.
وی افزود: کووید-۱۹ اوضاع را بدتر کرده است. تبعیض و خشونت به تهدیدهایی مانند خشونت‌های باندهای تبهکار که موجب آوارگی این کودکان شده، اضافه شده است.
یونیسف اعلام کرده که از اوایل ماه مارس دستکم یک هزار کودک مهاجر بدون همراه به کشورهای دیگر بازگردانده شده‌اند و مکزیک در همین مدت دستکم ۴۴۷ کودک را به گواتمالا و هندوراس بازگردانده است.
یونسف افزود: گزارش‌هایی دریافت کرده است که نشان می‌دهد گروه‌هایی در هندوراس و گواتمالا مانع از بازگشت مهاجران از جمله کودکان شده و آنها را به خشونت تهدید کرده‌اند.
رویترز نیز گزارش داده است که ساکنان برخی شهرها بیش از یکصد مهاجری را که از آمریکا بازگردانده شده‌اند، تهدید کرده و گفته‌اند که خانه‌هایشان را می‌سوزانند یا به دار خواهند آویخت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا