گوناگون

لایحه کنگره آمریکا برای کاهش اختیارات ترامپ در خروج از معاهدات بین‌الملل

قانونگذاران آمریکایی امروز لایحه‌ای را به منظور جلوگیری از خروج یکجانبه‌ رئیس جمهوری ایالات متحده از معاهدات بین‌المللی پس از اعلام خروج آمریکا از پیمان “آسمان‌های باز” ارائه کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک پس از اعلام دولت ترامپ مبنی بر خروج از معاهده‌ی “آسمان‌های باز” چند تن از قانونگذاران آمریکایی لایحه‌ای را به مجلس ارائه کردند که بر اساس آن هرگونه خروج و زیر پا نهادن معاهدات بین‌المللی توسط رئیس جمهوری آمریکا بدون تأیید کنگره را غیرممکن می‌سازد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که دولت وی از معاهده‌ی بین‌الملل “آسمان‌های باز” خارج خواهد شد. وی هم‌چنین افزود که این توافق می‌تواند بعدها دوباره بازبینی شده و یا با توافق جدیدی جایگزین شود.
در بیانیه‌ای که از جانب یکی از سناتورهای کنگره آمریکا منتشر شد، آمده است: «دو تن از سناتورهای کنگره آمریکا، ادوارد جی مارکی و جیمی پانتا، امروز لایحه‌ای را به منظور کاهش حدود اختیارات رئیس جمهور در زیر پا گذاشتن توافقات بین‌المللی و جلوگیری از خروج یکجانبه‌ی رئیس جمهور آمریکا از معاهدات بین‌المللی بدون تأیید کنگره، ارائه کردند.»
در این بیانیه سناتور مارکی گفته است که خروج «بی پروا» ترامپ از معاهدات بین‌المللی مانع تلاش‌های ایالات متحده برای مقابله با ارتش روسیه شده و تأثیرات منفی بسزایی بر منافع ایالات متحده و متحدانش در آینده خواهد گذاشت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا