از هر دری سخنی

آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع گچساران همچنان ادامه دارد

معان حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع این شهرستان که از عصر جمعه آغاز شده همچنان ادامه دارد.

فرهام جلیلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: روز گذشته در چهار نقطه آتش سوزی رخ داده بود که مابقی آتش سوزی ها مهار شدند و هم اکنون آتش سوزی ارتفاعات مشرف بر “خُنگ بنار”در مناطق “کوه گوهر”و “تنگ گرگده”همچنان ادامه دارد.
وی اظهارکرد: بعلت اینکه آتش سوزی در منطقه کوهستانی، سخت گذر و صخره ای است، کار مهار و خاموش کردن آتش سوزی با کُندی پیش می رود.
معاون حفاظت منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: علاوه بر نیروهای منابع طبیعی شهرستان، نیروهای مردمی و محلی، محیط زیست و شهرداری در حال کمک به خاموش کردن آتش سوزی هستند، همچنین نیروهای منابع طبیعی استان نیز به منطقه آتش سوزی اعزام و بوسیله بالگرد به محل آتش سوزی هلی برد شدند.
جلیلی در خصوص میزان خسارات وارد این آتش سوزی تصریح کرد: هنوز برآورد دقیقی از میزان خسارات وارد آتش سوزی در دست نیست و پس از مهار ارزیابی خواهد شد.
وی در خصوص علت آتش سوزی بیان کرد: علت آتش سوزی نیز مشخص نیست اما آتش سوزی از کنار دیوار دانشگاه آزاد شروع و بدلیل وزش باد شدید و پوشش غنی و پر پشت علوفه به جنگل‌ها و مراتع  سرایت کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا