اخبار

بحران کرونا؛ هشدار سازمان ملل: بروز فقر ویرانگر

دبیرکل سازمان ملل هشدار داد: اگر فورا دست به کار نشویم، همه‌گیری کووید-۱۹ قحطی، فقر و گرسنگی را ایجاد خواهد کرد که به ویرانی و درد و رنج غیرقابل تصور در جهان خواهد انجامید. پس از اینکه در خلال چند ماه گذشته و همچنین در مرحلهٔ ابتدایی شیوع ویروس کووید-۱۹ تصمیم‌های سران “نظام” و عملکرد تأسف‌آور دولت حسن روحانی در برابر این ویروس سلامت و درنتیجه جان مردم را با وضعیتی فاجعه‌بار روبرو کردند، اکنون کشور ما با مرحله‌ای دیگر از سیاست‌های خطرناک رژیم روبرو است. آنچه در کشور ما در چند ماه اخیر رخ داده است از منظر عملکرد و شیوهٔ تفکر همراه با توجیه‌های دینی و سیاسی به‌منظور “حفظ نظام” به‌هیچ‌وجه تعجب‌آور نیست….

به گفته گوترز، بیش از یک و نیم میلیارد نفر از ساکنان زمین ممکن است قادر نباشند دیگر حتی هزینه زندگی خود را تأمین کنند. با کاهش ۸.۵تریلیون دلاری تولید در سطح بین‌المللی، جهان با شدیدترین انقباض اقتصادی از زمان رکود بزرگ در دهه ۱۹۳۰ روبه‌رو خواهد شد. این یک بحران جهانی‌ست، و برون‌رفت از آن به همه ما بستگی دارد.

چند درصد ثروت رهبر برای مبارزه با کرونا کافیست؟

۱۰ درصد ثروتی که خامنه ای معروف به آخوند صد میلیاردی تصاحب کرده برای مبارزه با کرونا و فقر ناشی از آن کافی است

یکی از منتقدان رژیم «ولایی»می گوید : دیکتاتوری خامنه ای مشکلی بزرگ‌تر از کرونا است و ۱۰ درصد ثروتی که رهبر جمهوری اسلامی تصاحب کرده برای مبارزه با کرونا و فقر ناشی از آن کافی است.

ابوالفضل قدیانی، در بیانیه‌ای که در سایت کلمه (نزدیک به میرحسین موسوی) منتشر شده است، سیاست‌ رهبر جمهوری اسلامی و کل نظام زیر فرمان او را به باد انتقاد گرفته و نوشته است: حقیقت این است که در انتخاب میان جان و سلامت انسان‌ها و پول و اقتصاد، علی خامنه‌ای پول را بر جان و سلامت و حیثیت و آبروی انسان‌ها ترجیح می‌دهد.

به گفته این فعال سیاسی، حسن روحانی هم از همین قماش است که می گوید اگر دومیلیون نفر هم از کرونا بمیرند بهتر از آن است که سی میلیون گرسنه به خیابان‌ها بیایند.

قدیانی پیش‌بینی کرده است که این وضع نمی‌تواند تا ابد ادامه داشته باشد و مردم «دیر یا زود برای بازستاندن تمامی حقوق خود قیام خواهند کرد. مردم تا ابد ظلم و ستم و فقر و گرسنگی را تحمل نخواهند کرد.


آمار جدید وزارت بهداشت از کرونا در ایران: درگذشتگان ۷۶۷۷ نفر، مبتلایان ۱۴۶۶۶۸ نفر

وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ظهر جمعه ۹ خرداد آخرین آمار رسمی در مورد شیوع ویروس جدید کرونا در ایران را اعلام کرد. بر این اساس در ۲۴ ساعت گذشته، با جان باختن ۵۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری به ۷۶۷۷ نفر رسید. همچنین از ظهر دیروز (پنج‌شنبه) تا ظهر امروز (جمعه)، ۲۸۱۹ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۴۶۶۶۸ نفر افزایش یافت. وزارت بهداشت گفته است که تاکنون ۱۱۴۹۳۱ نفر از بیماران کووید۱۹ در کشور بهبود یافته‌اند. ۲۵۴۷ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند.

از همان ابتدای انتشار ویروس جدید، سران رژیم ولایی می‌دانستند به‌دلیل نبود سامانه “طب ملی” و ناچیز بودن امکان‌های خدمت‌رسانی اجتماعی در کشور از عهدهٔ اقدام‌های درمانی‌‌ای ضروری به‌منظور توقف شیوع بیماری کرونا برنخواهند آمد. بدین‌سان با دیرکرد و در مرحلهٔ نخست فقط برای حفظ ظاهر مجموعه‌ای از اقدام‌های ناهماهنگ و کم‌اثر را آغاز کردند که تا کنون و همچنان بدون برنامه‌ریزی علمی‌ای دقیق و تدارک مادی‌ای کافی، به‌نحوی نمایشی و منفعلانه همراه با ارائهٔ آمارهایی جعلی اجرا شده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا