اخبار

وضعیت شیوع کرونا با وجود تحریم‌ها نگران‌کننده

راپلر در گزارشی به شیوع کرونا در ایران و تحریم‌ها در این شرایط پرداخت و وضعیت موجود را نگران‌کننده توصیف کرد. روزنامه جهان صنعت در مطلبی به نقل از مصطفی اقلیما، یک کارشناس امور اجتماعی و مددکاری با اشاره به آمارهای غیر واقعی دولت روحانی در باره بیماری کرونا  نوشت: «آمارهای رسمی که اعلام می‌شود به قدری غیرواقعی است که جهانیان از این همه پنهانکاری مسوولان در عجب هستند.» ….

به گزارش ایلنا، راپلر نوشت: ایران روز جمعه بیشترین تعداد ابتلا به کرونا ویروس را در نزدیک به دو ماه گذشته اعلام کرد و هشدار داد که شیوع کرونا در برخی مناطق بدتر شده است. ابتلای حدود ۲۸۰۰ نفر در یک روز به کرونا نشان از شیوع گسترده این بیماری در ایران دارد. این در حالی است که تعطیلی‌ها در ایران لغو و بازگشایی‌ها صورت گرفته است و تنها ساعات کار کارمندان در ایران تغییر یافته است.

در این گزارش آمده است: برخی شهرهای ایران مجددا در حالت هشدار و قرمز قرار گرفتندو این نگران‌کننده است. این در حالی است که آمریکا با اعمال تحریم، مقابله با کرونا را سخت و شرایط را برای ایران نگران‌کننده کرده است. حتی به جای لغو تحریم‌ها به معافیت‌ها نیز پایان داده و نشان داد که برنامه‌ای برای لغو تحریم‌ها ندارد.

کرونا در ایران: نزدیک به ۱۴۹هزار مبتلا و ۷۷۳۴ فوتی

ایران از شناسایی ۲۲۸۲ مورد تازه ابتلا به کرونا و ۵۷ جانباخته جدید خبر داد. مجموع مبتلایان تا کنون به ۱۴۸هزار و ۹۵۰ نفر رسیده و ۷۷۳۴ بیمار نیز جان خود را از دست داده‌اند.

شمار بیماران با حال وخیم ۲۵۳۳ نفر و ترخیص‌شدگان از بیمارستان ۱۱۶هزار و ۸۲۷ نفر گزارش شده است. در مجموع ۹۱۵هزار و ۹۹۸ تست تشخیصی انجام شده است. وضعیت استان خوزستان همچنان قرمز است.

استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، اصفهان و هرمزگان در وضعیت هشدار قرار دارند.

درخواست شماری از پرستاران از یک مقام دولتی در ایران: پرستاران نه تنها در کرونای اخیر بلکه در همه بحران ها در خط مقدم بودند

خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی با عنوان «پزشکان و پرستاران ایرانی از بی‌اعتنایی رژیم به ویروس کرونا رنج می‌برند» با بیش از ۳۰ متخصص پزشکی مصاحبه کرده و می‌نویسد: کارشناسان و متخصصان پزشکی ایرانی می‌گویند رژیم ایران و نه تحریم‌های آمریکا، مسئول اصلی سرایت ویروس کرونا و مخفی کردن میزان گسترش آن هستند.

پزشکان می‌گویند آنها برای رسیدگی به این بیماری کشنده بی‌دفاع بودند. در نتیجه، پزشکان و پرستاران در ایران از این ویروس به ‌شدت آسیب دیده‌اند. فقط طی ۹۰روز اول شیوع ویروس، هر روز حداقل یک نفر از کادر پزشکی جان‌باخته و دهها نفر دیگر مبتلا می‌شدند.

گورستان ها در ایران در حال گسترش است و شورای شهر تهران درخواست افزودن حداقل ۱۰هزار قبر جدید و افزودن آن را به بهشت زهرا کرده است.

آسوشیتدپرس افزود: اظهارات کادر پزشکی تصویری کامل‌تر از ریشه‌ها و وسعت واکنش از هم گسیخته رژیم را در شرایطی که ویروس کشنده در حال گسترش در میان تمامی جمعیت بود، نشان می‌دهد. در ابتدا، کارکنان پزشکی با تجهیزات بسیار محدود با شیوع بیماری مواجه شدند. اظهارات وزارت بهداشت مبنی بر این‌که میلیون ها قطعه وسایل محافظتی سفارشی آژانس به سرقت رفته و به بازار سیاه راه‌یافته، اوضاع را پیچیده‌تر کرد.

پزشکان می‌گویند قبل از اعلام رسمی شیوع کرونا، آنها مواردی از علائم مشابه ویروس کرونا را مشاهده کرده و به وزارت بهداشت هشدار داده و مجموعه‌ای از توصیه‌ها و اقدامات را ارائه داده بودند. در صدر لیست: قرنطینه، و محدود کردن سفر و پرواز به چین قرار داشت. اما دو هفته دیگر گذشت و اقدامی صورت نگرفت.

پرسنل پزشکی گفتند: بسیجیان و پاسداران هراسان امکانات بهداشتی و درمانی را تحت کنترل شدید قرار دادند و با آمارهای پزشکی به‌عنوان به‌کلی سری برخورد کردند. گواهی‌های فوت ویروس کرونا را به‌عنوان دلیل مرگ و میر ثبت نمی کردند. هزاران مرگ ناشی از کرونا بحساب نیامده و با دلایلی مانند “حمله قلبی” یا “مشکلات تنفسی” اعلام شده است.

یک پرستار با صدای خفه‌ای گفت، گواهی های فوت قبل از مرگ آنها نوشته می‌شد. در گواهی های فوت، پزشک به‌طور سرسری، “سکته قلبی” یا “مشکل تنفسی” را علت مرگ می‌نوشت».

جهانیان از اینهمه پنهان‌ کاری مُلاکرونا در عجبند!

روزنامه جهان صنعت در مطلبی به نقل از مصطفی اقلیما، یک کارشناس امور اجتماعی و مددکاری با اشاره به آمارهای قلابی دولت روحانی در باره بیماری کرونا در ایران نوشت: آمارهای رسمی که اعلام می‌شود به قدری غیرواقعی است که جهانیان از این همه پنهانکاری مسوولان در عجب هستند.

این منبع نوشت: روز‌به‌روز هم تعداد فوتی‌ها را کمتر اعلام می‌کنند تا برای مردم این شرایط عادی شود. در شهرستان‌ها به تازگی دیگر مبتلایان به کووید۱۹ را به بیمارستان نمی‌برند بلکه آنقدر به آنها رسیدگی نمی‌کنند تا مستقیم به قبرستان بروند.

این روزنامه نوشت: در این ایام مردم دیگر اعتمادی به گفته‌های مسوولان ندارند. سال‌هاست دمل چرکینی بین دولت و ملت به وجود آمده. حال چه زمانی سر باز کند خدا داند. مردم از ابتلا به بیماری به وضوح می‌ترسند اما به دلیل لقمه نانی مجبورند از صبح تا شب در مراکز پرتردد رفت‌و‌آمد کنند. آنها چاره‌ای ندارند. اخیراً هم اعلام کردند خط فقر زیر ۹ میلیون تومان است. ۷۰ درصد مردم ایران در فقر مطلق زندگی می‌کنند.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=hCuC3ZaZ12k&feature=emb_logo

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا