بین‌المللی

کوبا: قطع همکاری آمریکا با سازمان جهانی بهداشت نشانه انزوای واشنگتن است

کوبا ضمن حمایت تمام‌عیار از سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که تصمیم واشنگتن برای پایان دادن به همکاری‌ با این سازمان بازتاب انزوای فزاینده آمریکا در عرصه بین‌الملل است.

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا، “برونو رودریگز” وزیر خارجه کوبا روز گذشته (شنبه) اعلام کرد که این کشور از سازمان جهانی بهداشت و نحوه مدیریت امور مقابله با شیوع ویروس کرونا در برابر انتقادهای آمریکا به طور کامل حمایت می‌کند.

رودریگز در صفحه توئیتر عنوان کرد که تصمیم واشنگتن برای پایان دادن به همکاری‌هایش با سازمان جهانی بهداشت نشانه انزوای فزاینده واشنگتن در جامعه جهانی است.

رئیس دستگاه دیپلماسی کوبا در ادامه این توئیت نوشت: این تصمیم آمریکا چندجانبه‌گرایی و اقدامات جهانی برای تضمین بهداشت و جان مردم دنیا را تضعیف می‌کند.

ترامپ اخیرا با اعلام خروج رسمی آمریکا از سازمان جهانی بهداشت گفت: از آنجا که آنها نتوانسته‌اند اصلاحات لازم را انجام دهند، ما امروز روابط خود با سازمان جهانی بهداشت را پایان خواهیم داد.

وی پیشتر گفته بود که سازمان جهانی بهداشت در انجام وظیفه خود در واکنش به شیوع ویروس کرونا ناکام بوده است.

ترامپ، این سازمان وابسته به سازمان ملل را به جانبداری از چین متهم کرد و گفت: این سازمان واقعیت را درباره آنچه که در مرکز شیوع ویروس کرونا در شهر ووهان در چین روی داده، بیان نکرده است.

در همین حال روسای کمیسیون اروپا و هماهنگ‌کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیروز با صدور بیانیه‌ای مشترک بر لزوم تلاش جمعی در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا تاکید و از دولت آمریکا خواستند تا درباره قطع روابط خود با سازمان جهانی بهداشت تجدیدنظر کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا