گوناگون

سلسله خراسانیان

بالاخره با انتخابات کم‌رمق دوم اسفند ۹۸ (با پایین‌ترین مشارکت پس از انقلاب) مجلس دهم پوست‌اندازی اساسی کرد، به طوری که نزدیک به شصت درصد نمایندگان برای اولین بار در صندلی‌های سبز پارلمان آرام می‌گیرند، و صد البته دور از انتظار نیست که آزمایش و خطا و حرکت‌های شعاری و پوپولیستی در مجلس جدید عریان و مضاعف گردد.

مستقل، رضا قاسم‌پور؛ نمونه‌ای از این عوام‌فریبی را می‌توان در پیشنهاد برای اولین اقدام مجلس مشاهده کرد به شرح زیر:

روزانه یک ختم کامل قرآن

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین جلالی؛ نماینده رفسنجان و انار در مجلس یازدهم درباره پیشنهاد خود مبنی بر ختم روزانه قرآن کریم از سوی نمایندگان گفت: براساس این پیشنهاد به هر نماینده روزی دو صفحه از این کتاب الهی اختصاص می‌یابد و بنا داریم از جلسه روز یکشنبه این کار را آغاز کنیم… صفحه اول و دوم برای قالیباف است.

سهم کرج از مثلث خراسانیان

از طرفی انتخاب قاطع قالیباف به ریاست مجلس و جا ماندن افرادی چون حاجی‌بابایی دارای پیام روشنی به جامعه سیاسی است و البته دور از انتظار نخواهد بود که سال ۱۴۰۰ مثلث قوا کلاً توسط مشهدی‌ها تصاحب شده و با انتخاب احتمالی جلیلی ضلع سوم سلسله خراسانیان تکمیل گردد!

کمیسیون‌های بر باد رفته

فارغ از عملکرد صواب یا ناصواب نمایندگان قبلی کرج، اکبریان با سه دوره حضور پیوسته ریاست کمیسیون مهم صمت و همچنین کولیوند با دو دوره متوالی، مسئولیت کمیسیون حساس شوراها را به دوش می‌کشیدند. در یک حساب سرانگشتی نمایندگان کلانشهر کرج اگر چه در کمیت نازل بودند (با توجه با جمعیت دو میلیونی، کرج باید حداقل صاحب پنج نماینده باشد) ولی در کیفیت و میانگین وزنی موقعیت ممتازی داشتند.

دستاوردهای احتمالی نمایندگان جدید

حال با توجه به این که در دور اول فقط عسکری وارد مجلس شده و سرنوشت نفر دوم در شهریور از بین راه یافتگان به دور دوم (فاطمه آجرلو و عباسی) مشخص می‌شود، سوال اساسی که در ذهن مردم کرج در حال ایجاد شدن است اینست که با پایین کشیدن اکبریان و کولیوند و ورود افراد جدید چه دستاوردهایی نصیب آن‌ها خواهد شد؟

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا