گوناگون

افزایش شمار مبتلایان کرونا در ایران

در حالی که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از ۶.۲ میلیون نفر عبور کرده و شمار جانباختگان سراسری آن به ۳۷۵ هزار نفر رسیده است، آمارهای رسمی نشان می‌دهد ایران و افغانستان با شیوع موج جدیدی از بیماری مواجه شده‌اند. در ایران در یک روز ۳۱۱۷ بیمار جدید ثبت شده است…

وزارت بهداشت ایران روز سه شنبه ۲ ژوئن (۱۳ خرداد) اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۶۴ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند.

بنابر اعلام کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، در همین بازه زمانی ۳۱۱۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی ایران ثبت شده است.

به این ترتیب و براساس آمار رسمی، شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در ایران به ۱۵۷ هزار و ۵۶۲ نفر و شمار جان‌باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۹۴۲ نفر رسید. این در حالی است که ۲۵۶۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ نیز در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

افغانستان به وضعیت بحران نزدیک می شود

به گزارش یورو نیوز، در حالی که در افغانستان شمار مبتلایان به ویروس کرونا همچنان صعودی گزارش می شود، امرالله صالح معاون اول ریاست ‌جمهوری این کشور هشدار داده است که افغانستان در حال رسیدن به اوج بحران کرونا است.

آقای صالح روز سه شنبه گفت: «آمارهای وزارت صحت عامه و آمار غیر رسمی رضاکاران نشان می‌دهد که متاسفانه کشور ما به اوج بحران و اوج فلاکت نزدیک می‌شود.»

همزمان وحید مجروح، معاون وزارت صحت عامه أفغانستان، روز سه شنبه از ثبت ۷۵۹ مورد مثبت جدید ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور خبر داده است.

طبق اعلام این مقام مسئول، ۵ نفر نیز در اثر بیماری کووید-۱۹ جان باخته اند که به این ترتیب شمار کل جانباختگان ویروس در افغانستان به ۲۷۰ نفر رسید.

تا کنون ۱۶۵۰۹ مورد مثبت ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در افغانستان به ثبت رسیده است. کمیته‌ بین‌المللی نجات این کشور روز گذشته با اشاره به آمار صعودی مبتلایان در ماه گذشته نسبت به وقوع فاجعه انسانی در افغانستان هشدار داده است.

بیماری کووید-۱۹ در دیگر کشورها

همزمان کمیسیون بهداشت شهر ووهان چین، مرکز شیوع بیماری برای نخستین بار، گفته است کار تست ۹.۹ میلیون نفر از ساکنان این شهر را که ماه گذشته آغاز کرده بود به اتمام رسانده است و «یک مورد مثبت جدید نیز مشاهده نشده است».

در همین حال در بریتانیا شمار جان باختگان به ۵۰ هزار نفر نزدیک می شود. بنابر اعلام مقامات این کشور از روز ۱ ژانویه تا ۲۲ مه تعداد ۴۸ هزار و ۳۲۱ مورد فوت مرتبط با این بیماری گزارش شده است.

اندونزی، کشور مسلمان نشین درگیر با بحران کرونا، اعلام کرده است که به دلیل بحران سلامت به وجود آمده از اعزام افراد به حج تمتع امسال در مکه خودداری خواهد کرد. سهمیه امسال اندونزی برای سفر حجاح ۲۲۱ هزار نفر بود.

در هند نیز با برداشته شدن تدریجی محدودیت‌ها در چندین ایالت، شمار مبتلایان فزونی گرفته است. وزارت بهداشت این کشور خبر از ۸ هزار و ۱۷۱ مورد جدید ابتلا و ۲۰۴ مورد جدید فوت داده است. به این ترتیب شمار کلی مبتلایان به ۲۰۰ هزار نفر و شمار جانباختگان به ۵۶۰۰ نفر نزدیک شده است.

در ایالات متحده نیز شمار مبتلایان از یک میلیون و هشتصد هزار فراتر رفته است، این در حالی است که آمار جانباختگان روند کاهشی داشته و به زیر ۵۰۰ نفر در روز رسیده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا