اخبار

ولایت فقیه و امپریالیسم وقیح – حقوق بشر و دسیسه های دشمن خارجی!

امروز علی خامنه ای، در سخنرانی زنده تلویزیونی به مناسبت سالگرد مرگ خمینی، در ارتباط با تظاهرات مردم در آمریکا به قتل جورج فلوید به دست پلیس گفت: “انگار آن مرد سیاهی که کشته شد، بشر نبود و حقوقی نداشت”! …

شایان توجه است که رهبر جمهوری اسلامی تا بحال هرگونه تظاهرات و اعتراض های گسترده درون کشورمان را اغتشاشات، شورش و غارت دانسته که در جهت برنامه ها و دسیسه های دشمن و عوامل خارجی سازمان داده می شوند. به دنبال  تظاهرات وسیع مردم در بیش از ۱۰۰ شهر در آبان ماه ۱۳۹۸، علی خامنه ای، خواستار سرکوب شدید معترضان شد. او موارد «تحول» در شرایط کنونی ایران را تحول در اقتصاد و جدا کردن بند ناف اقتصاد کشور از نفت، تحول در بودجه‌بندی‌های دولتی و تدوین «بودجه عملیاتی» و تحول در مسائل آموزشی دانست.او در بخش دیگری از سخنان خود به اعتراضات در آمریکا اشاره کرد و گفت: «البته دولت‌ها ادعا می‌کنند که بودجه عملیاتی است ولی نیست.»

به گزارش دویچه وله،خامنه ای،با اذعان به عقب‌گرد در بسیاری از موارد مهم از جمله گفت: « باید مراقبت کنیم که به حالت ارتجاع دچار نشویم.» او افزود:«این وضعیت امروز در واقع مانند لجن ته حوض است که امروز عیان شده است».

گفتنی است که رییس جمهور آمریکا دونالد ترامپ هم که همیشه در مورد نقض حقوق بشر مردم میهن مان اظهاز نگرانی می کند، او نیز تظاهرات وسیع مردم آمریکا در چند روز اخیر در بیش از ۸۰ شهر در دفاع از حقوق بشر سیاه پوستان را اغتشاشات، شورش و غارت اعلام کرد. رییس جمهور آمریکا چند روز پیش گروه های چپ و ضد فاشیست را مسئول سازمان دهی “ناآرامی ها” اعلام کرد و خواستار سرکوب شدید مردم به وسیله پلیس و گارد ملی معترضان شد!

جالب توجه است که رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی آمریکا، روز یکشنبه گفت که قدرتهای خارجی در تلاش اند که از وضعیت پیش آمده در رابطه با مناسبات نژادی آمریکا و اعتراضات در مورد مرگ جورج فلوید بهره برداری کنند! او همچنین تلویحا مدعی شد که دولت چین در ارتباط با گسترش “ناآرامی های” در آمریکا نقش داشته است.

شنبه گذشته سناتور جمهوری خواه ، مارکو روبیو، رئیس وقت کمیته اطلاعات سنا – در پیام توئیتری اش در ارتباط با تظاهرات سراسری  آمریکا نوشت: «شاهد وجود فعالیت های “بسیار سنگین” عملیاتی در رسانه های اجتماعی از جانب سه دشمن خارجی هستم».  

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا