ورزشی

اخبار ورزشی – جدیدترین و آخرین اخبار ورزشی

*انتخاب بهترین آسیایی تاریخ لیگ هلند
*بیرانوند نامزد بهترین دروازه‌بان آسیا
*لیورپول به دنبال تمدید قرارداد دو ستاره خود

*برگزاری لیگ برتر از هفته آخر خرداد
انتخاب بهترین آسیایی تاریخ لیگ هلند
دو بازیکن ایرانی نامزد بهترین آسیایی تاریخ لیگ هلند نام گرفتند.به گزارش ایسنا، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه معرفی بهترین آسیایی حاضر در لیگ های معتبر اروپایی، به سراغ لیگ هلند رفته است؛ لیگی که از دهه ۸۰ میزبان بازیکنان آسیایی زیادی بوده است و در سالهای اخیر نیز تعداد آن افزایش داشته است.
علیرضا جهانبخش (ایران): ۲۰۱۳-۲۰۱۸ – باشگاه ها: نایمخن و آلکمار- بازی ها: ۱۱۲- گل : ۳۹- افتخارات: آفای گل لیگ هلند
(۱۸-۲۰۱۷)
رضا قوچان نژاد (ایران): ۲۰۰۵-۲۰۰۹ ، ۲۰۱۶-۲۰۱۸ ، ۲۰۱۹ تاکنون
باشگاه ها: هیرنفین، زوله- بازی ها: ۸۲- گل: ۳۴- افتخارات: تیم برتر لیگ هلند
***
بیرانوند نامزد بهترین دروازه‌بان آسیا

علیرضا بیرانوند دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس در فهرست نامزدهای تیم طلایی قاره آسیا برای این تیم حضور دارد.از مهم‌ترین رقیبان بیرانوند، می‌توان به علی‌الحبسی دروازه‌بان عمان، کاواگوچی دروازه‌بان باسابقه ژاپنی و لی وون جائه دروازه بان کره جنوبی اشاره کرد که از دیگر نامزدهای حضور در تیم طلایی قاره آسیا هستند. پیش‌تر علی دایی و مهدی مهدوی کیا نیز در پست‌های مهاجم و مدافع در بین نامزدهای حضور در تیم منتخب قاره آسیا قرار گرفتند که قرار است با رای کاربران کنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب شود. به گزارش ایسنا، علیرضا بیرانوند در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برای تیم ملی فوتبال ایران به میدان رفت و در ۳ بازی ۲ گل خورده داشت تا بهترین عملکرد دروازه‌بانی از نظر تعداد گل خورده را در تاریخ جام های جهانی به خود اختصاص دهد.
***
لیورپول به دنبال تمدید قرارداد دو ستاره خود

باشگاه لیورپول تلاش زیادی برای خرید تیمو ورنر از لایپزیگ کرد ولی در نهایت این بازیکن گلزن با چلسی توافق کرده تا در ازای ۵۳ میلیون پوند راهی تیم لندنی شود. سران تیم لیورپول بعد از این ناکامی در صدد تمدید قرارداد طولانی مدت ویرجیل فان دایک مدافع هلندی و آلیسون بکر دروازه بان برزیلی خود برآمدند و قصد دارند با تمدید قرارداد این دو بازیکن خیالشان را برای فصل های بعد راحت کنند.
در صورتی که روبرت لواندوفسکی در بوندسلیگا حضور نداشت و چنین آمار درخشان گلزنی از خود به جای نمی گذاشت، تیمو ورنر می توانست اکنون آقای گل بوندسلیگا شود. او از بایرن مونیخ، لیورپول و چند تیم بزرگ دیگر پیشنهاد داشت ولی آنطور که رسانه ها و منابع نزدیک به او اعلام کردند، ورنر راهی چلسی خواهد شد.
***
برگزاری لیگ برتر از هفته آخر خرداد

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌گوید اگر خطر ابتلا به کرونا در کشور و همچنین بخش ورزشی افزایش پیدا کند مسابقات متوقف می‌شود.به گزارش ایسنا، کیانوش جهانپور، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره شروع مجدد لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: با شرایط فعلی و طبق پروتکل اگر اتفاق غیر مترقبه‌ای رخ ندهد برای بازگشایی اماکن و مسابقات ورزشی در مناطق سفید محدودیتی نداریم.او ادامه داد: از اول خرداد مجوز برگزاری تمرینات را صادر کردیم و اگر اتفاق خاصی نیفتد از هفته آخر خرداد مسابقات فوتبال آغاز می‌شود. اما هر جایی که وزارت ورزش بر اساس ارزیابی‌ها احساس کند که ممکن است افزایش خطر داشته باشیم، مسابقات متوقف می‌شود و حداقل یک قدم به عقب برمی‌گردیم.
ستاره صبح

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا