حقوق بشر

علی مجتهدزاده، وکیل دادگستری بازداشت شد

علی مجتهدزاده، وکیلی که وکالت بسیاری از فعالان سیاسی و مدنی را برعهده دارد بازداشت شد. او در آخرین توییتش خواسته بود تا پرونده‌های قضایی قضاتی که به اتهام فساد دستگیر شده‌اند بازبینی شوند….

اعتماد آنلاین امروز دوشنبه (۱۹ خرداد) به نقل از برخی از فعالان سیاسی از بازداشت علی مجتهدزاده، وکیل دادگستری خبر داده است. طبق این گزارش مجتهدزاده پس از چندساعت جست‌وجوی خانه‌اش و ضبط وسائل شخصی‌اش توسط مأموران، بازداشت و به دادسرای اوین برده شده است.

مقامات رسمی هنوز واکنشی نسبت به بازداشت این وکیل دادگستری نشان نداده و توضیحی در این باره ارائه نداده‌اند.

مجتهدزاده وکالت برخی متهمان سیاسی را بر عهده گرفته بود. او همچنین شامگاه یکشنبه (۱۸ خرداد) پیامی در شبکه توئیتر در باره “قاضیان فاسد” در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی منتشر کرده بود.

این وکیل دادگستری در توییت خود نوشته بود: «پرونده هایی که تحقیقات و صدور قرارشان توسط قضات فاسد از جمله قاسم‌زاده و منصوری صورت گرفته، می‌بایست مورد بازبینی قرار گیرد و کسانی که  بواسطه اعمال نفوذ تیم اکبر‌طبری در دستگاه قضا حقشان ضایع شده باید حق اعاده دادرسی داشته وخسارتشان جبران شود».

حسین تاج، وکیل دادگستری و از فعالان حقوق بشری در ایران در انتقاد و اعتراض به بازداشت مجتهدزاده پیامی در شبکه توییتر به انتشار رسانده و “برخوردهایی اینچنینی را غیرقابل قبول” دانست.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا