بین‌المللی

بالا رفتن آمار کارگران مبتلا به کرونا در میان معدنچیان

آمار کارگران معادن ذغال‌سنگ مبتلا به کرونا در لهستان در دو روز گذشته اوج گرفت و صدها تن دیگر از این افراد به کووید ۱۹ دچار شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، آمار ابتلا در معادن ذغال‌سنگ لهستان به گونه‌ای بالا رفته که هم اکنون بیش از یک دهم کل موارد قطعی ابتلا به کرونا در این کشور را معدنچیان بیمار تشکیل می‌دهند.

شرکت معادن ذغال‌سنگ لهستان، جی‌اس‌‌دبلیو اعلام کرد که تاکنون در مجموع ۲ هزار و ۷۷۱ مورد ابتلا به کووید ۱۹ در معادن لهستان مشاهده شده است. بیش از ۹۸ درصد موارد تاکنون تنها در دو معدن پنیووِک و زوفیووکا در استان سیله‌سیای جنوبی گزارش شده است.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در لهستان تاکنون ۲۶ هزار و ۵۶۱ نفر به این ویروس دچار شده و هزار و ۱۵۷ نفر نیز بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

وزارت بهداشت لهستان در توییتر اعلام کرد: «در دو روز آخر هفته گذشته، یعنی از ۵ تا ۷ ژوئن (۱۶ تا ۱۸ خرداد) تعداد هزار و ۱۵۱ مورد جدید ابتلا به کرونا (در کشور) شناسایی شده که از این موارد، فقط ۵۵۸ مورد در معدن زوفیووکا بوده است.»

گسترش سریع ویروس کرونا در معادن ذعال‌سنگ فعالیت این بخش را به حالت نیمه‌فلج درآورده است. شرکت دولتی معادن پی‌جی‌جی در ماه مه به دلیل ابتلای گسترده معدنچیان و کارکنانش مجبور شد برخی از سایت‌های خود را تعطیل کند. فعالیت این سایت‌ها هفته گذشته از سر گرفته شد و مسئولان شرکت گفته‌اند از ۴ هزار نفر از کارکنان خود آزمایش کرونا می‌گیرند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا