حقوق بشر

هنرمند بوشهری به زندان منتقل شد

ابراهیم تمهید، هنرمند بوشهری دیروز دوشنبه ۱۹ خردادماه جهت تحمل مدت محکومیت خود بازداشت و به زندان بوشهر منتقل شد. آقای تمهید، مالک کافه لنج به دلیل انتشار ویدئویی از پخش موسیقی و رقصیدن مهمانان کافه در فضای مجازی توسط دادگاه این شهر از بابت اتهام “فراهم کردن محیط فساد” به پلمب محل کسب و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده است….

به گزارش خبرگزاری هرانا،  دیروز دوشنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۹، ابراهیم تمهید، هنرمند بوشهری جهت تحمل مدت محکومیت خود بازداشت و به زندان بوشهر منتقل شد.

آقای تمهید، مالک کافه لنج به دلیل انتشار ویدئویی از پخش موسیقی و رقصیدن مهمانان کافه در فضای مجازی توسط دادگاه این شهر از بابت اتهام “فراهم کردن محیط فساد” به پلمب محل کسب و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا توضیح داد: “اسفندماه ۹۷ پس از انتشار ویدئویی از رقصیدن چندین دختر جوان با موسیقی محلی که مهمان کافه بودند در فضای مجازی نهادهای مسئول دستور به پلمب کافه دادند و آقای تمهید نیز محکوم به تحمل چهار ماه زندان شد. این محکومیت با توجه بخشنامه اخیر قوه قضاییه نیز باید بخشیده می‌شد با این حال با فشار اطلاعات سپاه بوشهر نهایتا ابراهیم تمهید بازداشت و راهی زندان شد”.

ابراهیم تمهید، متولد ۱۳۳۷ و دارای مدرک دیپلم رشته صنایع چوب و تزئینات داخلی است. آقای تمهید از سال ۵۵ به فعالیت هنری در تئاتر، تلویزیون و سینما مشغول است.

آقای تمهید یکی از سازندگان چیره دست سازهای آئینی و مذهبی نیز است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا