اخبار

اعتراف محمد باقر نوبخت: وقوع ناآرامی های تازه در راه است

اگرچه رژیم توانست با دست زدن به سرکوب خشن و خونین درسال های اخیر بار دیگر صدای اعتراض توده‌های جان به‌لب رسیده را موقتاً خاموش سازد، اما شراره‌های سرکش انزجار اکثریت قاطع مردم  میهن ما از این حکومت ظالم نه‌تنها فروکش نکرده است، بلکه دیر یا زود روزی دیگر سر خواهد کشید. با صبر و حوصله و آماده کردن همه گردان‌های اجتماعی،‌ از طبقه کارگر ودیگر زحمتکشان گرفته تا زنان، جوانان، و دانشجویان را برای آن روز باید تدارک دید و آغاز مبارزه‌ای مشترک،‌ فراگیر، متحد و مؤثر را آماده شد. در این راستا،….

محمدباقر نوبخت، معاون حسن روحانی و رئیس سازمان برنامه و بودجه، تلویحاً پیش بینی کرده که در تابستان پیش رو ناآرامی‌های تازه‌ای یا به تعبیر او “تابستان داغی” در کشور روی دهد که البته وی این “تابستان داغ” را به دسیسه و “طرح دشمنان” نسبت داده است.
به گزارش رادیو فرانسه، نوبخت گفته است : “در حالی که دشمنان در تلاش هستند که تابستان داغ را برای مردم ایجاد و به فشارهای تحریمی افزوده کنند، ما در دولت تلاش داریم که با افزایش آستانۀ تحمل مردم به شکست این پروژه کمک کنیم.”

البته نوبخت نگفت که اگر “تابستان داغ” دسیسۀ “دشمنان” است، چرا حکومت اسلامی می‌خواهد برای جلوگیری از آن “آستانۀ تحمل مردم را بالا ببرد.”

در توضیح اینکه چگونه حکومت اسلامی می خواهد “آستانۀ تحمل مردم” را در مقابل “طرح دشمنان” افزایش دهد، محمدباقر نوبخت گفته است : “ده هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق بازنشستگان در سال جاری اختصاص یافته است.”

نوبخت با پذیرش مشکلات اقتصادی کشور گفته است که نظام “با محدودیت منابع مواجه است”، اما، می کوشد به یاری “ایدئولوژی روشن و دکترین تعریف شده به ساماندهی منابع” محدود دست یابد. او گفته است که تحریم‌ها کلیه سیاست‌ها و سیاستگذاری‌های نظام اسلامی ایران را دستخوش تغییر کرده، اما، حکومت اسلامی ایران می‌داند که با همین منابع محدود که البته وی آنها را “خوب” توصیف کرده “کشور را به چه سمتی اداره” کند.

پیش از این شمس الدین حسینی، نمایندۀ مجلس یازدهم و وزیر اقتصاد محمود احمدی نژاد، گفته بود که نظام اسلامی دیگر فرصتی برای از دست دادن ندارد، زیرا، اقتصاد کشور زمینگیر است، شکاف طبقاتی بی سابقه است و دیگر از درآمدهای بادآوردۀ نفتی نیز خبری نیست. وخامت این وضعیت و نبود منابع ارزی باعث شده که حتا سیمای جمهوری اسلامی یکی پس از دیگری شبکه های برونمرزی خود را از ماهواره حذف کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا