فرهنگی

تهیه کننده تئاتر و هنرمند به ۳ سال حبس محکوم شد

مسعود حکم آبادی، تهیه کننده تئاتر و هنرمند ساکن مشهد به ۳ سال حبس محکوم شد. وی پیشتر در واکنش به هدف قراردادن مرگبار هواپیمای مسافربری تهران-کیف توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، از حضور در جشنواره فجر انصراف داده و توسط ماموران امنیتی این شهر بازداشت شده بود…

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، مسعود حکم آبادی تهیه‌کننده تئاتر که چندی پیش در مشهد دستگیر شده بود، به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “توهین به بنیانگذار” به ۳سال حبس محکوم شد.

گفتنی است روز شنبه ۲۸ دی‌ماه ۱۳۹۸، مسعود حکم آبادی، هنرمند مشهدی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

دلیل بازداشت این هنرمند مشهدی، انصراف از حضور در جشنواره فجر عنوان شده بود.

مسعود حکم آبادی تهیه کننده تئاتر و مدیر کانال تئاترکده است.

لازم به ذکر است در نخستین ساعات روز چهارشنبه ۱۸ دی ماه ۹۸، پرواز شماره ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین با ۱۷۶ سرنشین، توسط پدافند هوایی سپاه پاسداران ساقط شد. صبح شنبه ۲۱ دی ماه، ستاد کل نیروهای مسلح با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن تایید این واقعه مدعی شد که هدف گیری هواپیمای مسافربری غیرعمدی و ناشی از خطای عامل انسانی بوده است. این موضوع منجر به آغاز موجی از اعتراضات در شهرهای مختلف کشور شد که شماری از هنرمندان نیز در اعتراض به این واقعه با انتشار مطالبی در حساب‌های شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی در آستانه جشنواره فجر از عدم شرکت در این دوره از جشنواره خبر داده بودند.

لازم به ذکر است که هرانا پیشتر طی گزارشی به بررسی چهار روز اعتراضات در دی‌ماه ۹۸ پرداخته بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا