زنان

احضار اعضای «ندای زنان ایران» به زندان برای اجرای حکم حبس

رژیم قرون‌وسطایی جمهوری اسلامی آن‌چنان شرایطی در ارتباط با زنان و جوانان میهن ما به‌وجود آورده است که تحقیر و توهین در برخورد با آنان به شیوه‌ای عام تبدیل شده است. توان آفرینندگی زنان و جوانان به‌شدت سرکوب و تمامی راه‌های پیشرفت به روی آنان مسدود شده است.شخصیت اجتماعی زنان به هیچ گرفته شده است و رسالت زن در “کنج خانه زیستن” است و بس. اکثر قریب به‌اتفاق زنان کشور ما از استقلال مادی بی‌بهره‌اند. حقوق کار برای آنان به‌شدت لگدمال شده است….

ناهید شقاقی، اکرم نصیریان، مریم محمدی و اسرین درکاله از اعضای «ندای زنان ایران» برای اجرای حکم زندان به شعبه اول اجرای احکام دادسرای امنیت اوین احضار شدند.
وب‌سایت حقوق بشری «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی»، روز جمعه ۲۳ خرداد، نوشت این احضارها بر اساس تماس مستقیم تلفنی روز دوشنبه ۱۹ خرداد، از سوی شعبه اول اجرای احکام و همچنین ابلاغیه سامانه قوه قضاییه صورت گرفته است.
این فعالان، طی حکمی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، به اتهام‌ «اجتماع و تبانی»، «تبلیغ علیه نظام» و «تظاهر به عمل حرام با مصداق بی‌حجابی» هر یک به ۵۰ ماه زندان محکوم شده بودند که بر اساس ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی (قانون تجمیع جرایم) ۳ سال از این حکم برای هر یک از آنها قابل ‌اجراست.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا