گوناگون

ادعاهای سخنگوی وزارت خارجه آمریکا علیه ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با طرح ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران گفت که سیاست فشار حداکثری علیه تهران تنها به دلیل سلاح هسته ای نیست.

به گزارش ایسنا، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه اسکای نیوز عربی گفت: گفت‌وگوی راهبردی آمریکا با عراق اولین گام واشنگتن برای استمرار تلاش خود در راستای ثبات عراق است.

وی در بخشی از گفت‌وگوی خود مدعی شد که داعش تنها چالش عراق به شمار نمی رود و آن چه آن را فعالیت های شرارت آمیز ایران می‌خواند را نیز  یک چالش دیگر برای این کشور دانست.

سخنگوی وزارت خارجه عراق مدعی شد: فشار حداکثری واشنگتن علیه ایران تنها به دلیل سلاح هسته ای نیست بلکه به دلیل رفتار آن در منطقه نیز هست.

وی مدعی شد: ایران به دنبال این است که عراق را به یک کشوری تبدیل کند که بر آن سیطره داشته باشد و حمایت های ایران از شبه نظامیان در عراق باعث ایجاد بی ثباتی در این کشور شده است.

اورتگاس  با بیان این ادعا که هدف اصلی ایران در حمایت‌هایش از شبه نظامیان در عراق این است که مذهب را تقویت کند و در میان ملت عراق شکاف ایجاد کند، گفت: از همسایگان عراق و تمام کشورهای منطقه می خواهیم که بدون دخالت در امور عراق همانند یک کشور همسایه مسئول این کشور تعامل کنند و از نخست وزیر جدید عراق و کابینه اش حمایت کنند.

این ادعاها درحالی مطرح می شود که جمهوری اسلامی ایران همواره برای ایجاد صلح وثبات و امنیت در  عراق تلاش های فراوانی کرده است و در جنگ با داعش ایران اولین کشوری بود که در کنار عراق ایستاد.

سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اخیرا در واکنش به ابراز خرسندی آمریکایی ها از نتایج فشار تحریم ها علیه مردم ایران در توییتر خود نوشت:”دولتی که سیاستش مبتنی بر “فشار بر گردن” -چه مردم خودش و چه مردم جهان باشد- باید از تروریسم اقتصادی و فشار بر مردم عادی خرسند باشد. اما دیدید نه گردن ملت ایران بلکه زانوی شما خُرد شد. بزودی جلوی ملت ایران هم زانو خواهید زد.”

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا