حقوق بشر

آرش گنجی، منشی هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد

آرش گنجی، نویسنده، مترجم و منشی هئیت دبیران کانون نویسندگان ایران یکشنبه ۲۵ خرداد در جلسه رسیدگی به اتهاماتش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد….

نیروهای امنیتی یکم دی سال گذشته این نویسنده را در خانه‌اش دستگیر کردند. او پس از نزدیک به یک ماه بازداشت با قرار وثیقه ۴۵۰ میلیون تومانی تا پایان مرحله دادرسی به صورت موقت آزاد شد. محمد مقیسه، قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران اما امروز در دادگاه قرار وثیقه گنجی را به سه میلیارد تومان افزایش داد.

به گزارش «هرانا»در نتیجه افزایش قرار وثیقه این عضو کانون نویسندگان ایران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

دادگاه انقلاب آرش گنجی را به «عضویت و همکاری با گروهک ضد نظام»، «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی کشور» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» متهم کرده است.

علاوه بر او رضا خندان مهابادی، بکتاش آبتین و کیوان باژن سه عضو کانون نویسندگان هم در سال گذشته محاکمه و به حبس محکوم شدند. دادگاه انقلاب این سه تن را در مجموع به ۱۵ سال و شش ماه زندان محکوم کرده است. محکومیت خندان مهابادی و آبتین هر یک شش سال و باژن سه سال است.

اسفند سال گذشته همزمان با شیوع کرونا دادسرای مستقر در زندان اوین این سه عضو کانون نویسندگان را برای گذراندن دوره محکومیت به زندان احضار کرد. اجرای حکم آنها اما فعلا به تاخیر افتاده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا