حقوق بشر

پروانه سلحشوری در راه دادگاه

فهرست امید مورد حمایت اصلاح‌طلبان در مجلس دهم در حوزه تهران اگر نمایندگان آرام و سربه زیر بسیار داشت، اما چند نماینده پرشور، جنجالی و قائل به ایفای نقش نظارتی، نیز داشت. پروانه سلحشوری یکی از این نمایندگان بود. او که زاده ۱۳۴۳ در شهر مسجدسلیمان استان خوزستان در خانواده‌ای از ایل بختیاری است، دانش‌آموخته دکترای جامعه‌شناسی بوده که دردانشگاه آزاد تدریس می‌کند…..

او پس از حضور در لیست امید و با کسب ۱٬۱۹۸٬۷۶۰ رأی، در رتبه یازدهم منتخبین حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات قرار گرفت و چهار سال پیش در چنین روزهایی بر صندلی نمایندگی مردم در خانه ملت نشست. دوران نمایندگی او متفاوت از بسیاری از نمایندگان همسو با او بوده است؛ به گونه‌ای که در موارد بسیاری مواضع و نطق‌های وی واکنش تند رسانه‌ها و محافل اصول‌گرا را به دنبال داشت. سلحشوری همزمان با پایان دوره نمایندگی خود با انتشار بیانیه‌ای انتقادی نسبت به آنچه تحدید جایگاه مجلس خواند، گفت که تصمیم به عدم شرکت در انتخابات مجلس یازدهم گرفته است. دو روز بعد او در آخرین نطق خود در مجلس شورای اسلامی نیز جنجال‌ساز شد و طی سخنانی به اعتراضات آبان ۹۸ اشاره کرد و از مادران داغدار در این حوادث گفت.

صحبت‌های سلحشوری به پایان نرسیده بود که کم‌کم تحرکات برخی چهره‌های تندرو در اعتراض به او شروع شد و صحن علنی مجلس به درگیری و تنش کشیده شد. پروانه سلحشوری که روزهای پس از پایان نمایندگی خود را سپری می‌کند روز گذشته اعلام شد که پرونده وی پس از انجام مراحل تحقیقات در دادسرای فرهنگ و رسانه با صدور کیفرخواست مجرمیت به دادگاه ارسال شد. آن گونه که خبرگزاری اصول‌گرای فارس نوشته است، پروانه سلحشوری نماینده پر حاشیه و جنجالی تهران پس از شکایت شاکیان متعدد و انجام مراحل تحقیقات در دادسرای فرهنگ و رسانه مجرم شناخته شد. کیفرخواست وی با اتهام‌های نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی صادر و جهت رسیدگی به دادگاه‌های انقلاب اسلامی و مجتمع قضایی کارکنان دولت ارسال شد.

همدلی

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا