گوناگون

قیمت هر شانه تخم مرغ به مرز ۳۰ هزار تومان رسید

قیمت تخم مرغ افزایش بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد به طوری که نرخ هرشانه تخم مرغ ساده در تهران به مرز ۳۰ هزار تومان رسیده است.

اقتصاد۲۴: براساس گزارش میدانی خبرنگار ما نرخ هر شانه تخم مرغ ساده ۳۰ عددی در فروشگاهی در غرب تهران و محله صادقیه ۲۹ هزار تومان به فروش می‌رود.

قیمت هر شانه تخم مرغ ساده در جنوب غرب شهر تهران و در محله‌های مخصوص و چهار راه لشکر ۲۴ هزار تومان و ۲۵ هزار تومان است.

همچنین نرخ یک شانه تخم مرغ ۳۰ عددی ساده و بدون بسته بندی در فروشگاهی در محله نارمک تهران ۲۷ هزار تومان قیمتگذاری شده است.

فروشنده درباره دلیل افزایش قیمت تخم مرغ میگوید: نرخ خرید عمده این محصول نیز افزایش یافته به طوری که وی نیز هرکارتن ۱۲ شانه‌ای را بیش از ۳۰۰ هزار تومان خریداری کرده است؛ بنابراین گزارش درباره دلایل افزایش قیمت تخم مرغ در بازار مصرف می‌توان به کاهش تعرفه صادرات اشاره کرد.

همچنین وضعیت تامین نهاده‌های دام و طیور که به عنوان خوارک در صنعت مرغداری مورد استفاده قرار می‌گیرد در سال جاری افزایش یافته و بازار با کمبود مواجه است؛ بنابراین گزارش، گوشت قرمز به دلیل قیمت بالایی که دارد از دسترس بخش زیادی از افراد جامعه خارج شده است همچنین با برداشته شدن ارز واردات حبوبات، قیمت این محصولات نیز که جانشینی برای گوشت قرمز هستند در سال جاری به دو برابر افزایش یافته است.

مرغداران نیز با توجه به افزایش هزینه‌های تولید در سال جاری، به دنبال افزایش قیمت محصول خود هستند و تخم مرغ نیز به عنوان قوت قالب طبقه ضعیف جامعه که نیاز به پروتئین خود را از این طریق تامین میکنند در روز‌های خیر افزایش قیمت حدود ۳۰ درصدی را تجربه می‌کند.

این افزایش قیمت کالا‌های اساسی و مصرفی مردم با قدرت خرید جامعه هماهنگ نیست و دولت باید به معیشت مردم نیز توجه داشت باشد.

.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا