از هر دری سخنی

بازار ارز؛ روند صعودی قیمت دلار تا کجا ادامه دارد؟

 

دلار در بازار آزاد از مرز ۱۸ هزار تومان عبور کرده و روز به روز شاهد افزایش قمیت نسبی آن هستیم. تا اینکه امروز دلار تا ۱۸ هزار و ۲۵۰ تومان پیشروی کرد و جایگاه خود را در این کانال تثبیت کرد. همزمان با افزایش قیمت دلار آزاد، صرافی‌ها هم بی‌خیال دلار ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومانی شدند و در یک هفته گذشته افزایش قیمت هزار تومانی را در کارنامه خود ثبت کردند….

آن‌ها امروز هر دلار آمریکا را با قیمت ۱۷ هزار و ۹۰۰ تومان فروختند. این روز‌ها وخامت بازار ارز به دلار نیمایی هم کشیده. با اینکه هفته پیش دلار در بازار نیما تا حدود ۱۶ هزار و ۶۰۰ تومان عقب‌نشینی کرده بود، اما با بالا گرفتن تب دلار، شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار نیما بودیم. امروز دلار نیما‌یی هم به محدوده ۱۷ هزار و ۸۸۰ تومان رسیده و در فاصله کمی از قیمت تابلو صرافی‌ها قرار گرفته است.

روند صعودی دلار تقریبا از اواسط هفته گذشته شروع شد. یعنی درست زمانی که صرافی‌ها تلاش داشتند با فروش دلار در کانال ۱۶ هزار تومانی، دلال‌ها را وادار به کاهش قیمت کنند. این اتفاق تا حدودی افتاد و دوشنبه هفته پیش دلار بازار آزاد با کمی عقب‌نشینی از ۱۷ هزار و ۷۵۰ تومان ابتدای هفته گذشته به ۱۷ هزار و ۶۰۰ تومان بازگشت. از آن روز فعالان بازار آزاد هر روز قیمت دلار را بالاتر بردند. تا اینکه روز چهارشنبه برای اولین بار از مهرماه ۹۷ شاهد ورود دلار به کانال ۱۸ هزار تومان باشیم.

هرچند در این روز گمانی‌زنی‌ها از بازگشت قیمت دلار حکایت داشت، ولی در این هفته شرایط طور دیگری رقم خورد. شنبه اول هفته دلار با کمی عقب ‌نشینی به کانال ۱۷ هزار تومان بازگشت و ۱۷ هزار و ۹۶۰ تومان قیمت خورد. امروز و دیروز قیمت دلار به روند صعودی بازگشت و بعد از ثبت قیمت ۱۸ هزار و ۲۰۰ تومان در روز یکشنبه، حالا در محدوده ۱۸ هزار و ۲۵۰ تومان قرار دارد.

فشرده ای از گزارشو بازار بورس دنیای اقتصاد،

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا