از هر دری سخنی

اخبار بازار ارز

با شدت گرفتن بحران اقتصادی در ایران، نرخ دلار به بالاترین نرخ خود در تاریخ حکومت اسلامی رسید….

تابناک می نویسد: «دلار به بالاترین قیمت بسته شده تاریخ خود رسید.

صرافی های وابسته به بانک های دولتی، دو مرتبه نرخ خرید و فروش ارز را افزایش دادند تا از ورود تقاضا به بازار جلوگیری کنند.

نرخ هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور، ۱۸۱۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل، با رشد ۳۲۰ تومانی نسبت به نرخ پایانی روز قبل، به قیمت ۱۸۲۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته ‌شد.

همچنین هر اسکناس یورو به نرخ ۲۰۱۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به قیمت ۲۰۲۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد که نسبت به روزگذشته، ۳۲۰ تومان گران‌تر شد.

همزمان با رشد نرخ ارز در صرافی های بانکی، در بازار آزاد نیز دلار و سایر ارزها بالا رفت.بر این اساس، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۸۵۹۰ تومان رسید. هر یورو نیز به رقم ۲۰۹۰۰ تومان، پوند انگلیس ۲۳۷۴۰ تومان و هر درهم امارات نیز به رقم ۵۱۶۵ تومان رسید.

رادیو پیام اسرائیل در ادامه این گزارش اعلام کرد که دلار هرگز، در قیمتی بالاتر از این سطح معاملات روزانه خود را به پایان نرسانده بود؛ تنها در تاریخ ۴ مهر۹۷ بود که میزان نوسانات در بازار ارز بسیار زیاد بود و قیمت این ارز به بالای کانال ۱۹ هزار تومانی نیز رفت؛ با این حال، در این تاریخ در کانال یاد شده باقی نماند و به سرعت در مسیر نزولی قرار گرفت.

با وخیم تر شدن شرایط اقتصادی و کسری بودجه شدید دولت انتظار می رود که در روزهای آینده روند افزایش نرخ دلار ادامه پیدا کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا