گوناگون

استعفا دسته جمعی ۳۲ نفر از اعضای حزب اتحاد ملت استان همدان

امضاکنندگان بیانیه: حزب اتحاد در وهله نخست باید به تشریح و تدوین الگوی سیاست‌ورزی خود بپردازد تا مردم بدانند که حزب با چه اصول و اهدافی سیاست می‌ورزد. اصلاحات مدنظر حزب تنها معطوف به قدرت و اصلاحاتی پارلمانتاریستی است یا به نگاه به سمت جامعه درپی تغییراتی ساختاری و جامعه محور است؟

همدان- ایرنا- جمعی از اعضای هیات رئیسه، شورای منطقه ای و شورای حوزه‌های شهرستانی حزب اتحاد ملت در استان همدان با انتشار بیانیه ای، استعفای خود را از عضویت در این حزب اعلام کردند.

در این بیانیه که صبح جمعه در اختیار خبرنگار ایرنا قرار گرفت، علت استعفا «انباشت نارضایتی ها و ناامیدی از خواست حزب جهت ایجاد تغییرات اساسی» در درون آن عنوان شده است.

امضاکنندگان که شمار آنها ۳۲ نفر عنوان شده، ابراز امیدواری کرده اند که این استعفانامه «در حد تلنگر و انذاری» به مسئولان حزب اتحاد جهت پرداختن به مواردی باشد که از نظر امضاکنندگان، «بااهمیت» است.

آنها همچنین برای تمامی دوستانشان در حزب اتحاد ملت ایران آرزوی سربلندی و بهروزی کرده اند.

به عقیده امضاکنندگان بیانیه، حزب اتحاد ملت ایران به عنوان یک حزب پیشرو در جریان اصلاح طلبی اکنون از فقدان «استراتژی دقیق و روشن برای تغییر وضع موجود» رنج می برد و در ارتباط با واحدهای شهرستانی و استانی خود نیز گرفتار «مناسبات قیم مآبانه» است.

آنها تصریح کرده اند: حزب اتحاد در وهله نخست باید به تشریح و تدوین الگوی سیاست‌ورزی خود بپردازد تا مردم بدانند که حزب با چه اصول و اهدافی سیاست می‌ورزد. اصلاحات مدنظر حزب تنها معطوف به قدرت و اصلاحاتی پارلمانتاریستی است یا به نگاه به سمت جامعه درپی تغییراتی ساختاری و جامعه محور است؟

بیانیه می افزاید: به باور ما (امضاء کنندگان بیانیه)، حزب نیازمند تدوین استراتژی واضح و شفاف است تا راه تحقق مأموریت اصلی حزب که کوشش برای حرکت در مسیر دموکراسی، حقوق بشر و توسعه همه‌جانبه ایران است، هموار شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا