اخبار

واکنش‌ها به مرگ منصوری: «مراقب داروی نظافت باشید»

واکنش‌ها به مرگ غلامرضا منصوری که روز گذشته در رومانی با سقوط از یکی از طبقات هتلی در رومانی در گذشت ادامه دارد. امیر حسین نجف پور ثانی، وکیل غلامرضا منصوری، قاضی تحت تعقیب ایرانی به روزنامه اعتماد گفته اپلیکیشن واتس‌اپ او دست‌کم تا ساعت ۱۵ و ۱۵ دقیقه فعال بوده و خانواده منصوری آخرین بار ساعت ۱۱ روز جمعه با او تماس داشته‌اند که حالش مساعد بوده است…..

خودکشی یا قتل؟ جسد غلامرضا منصوری، بازپرس پیشین فرهنگ و رسانه و متهم ردیف نهم پرونده فساد مالی موسوم به “پرونده طبری” روز جمعه ۳۰ خرداد (۲۹ ژوئن) در کنار هتلی در رومانی کشف می‌شود. مرگ کسی که می‌توانست در پرونده یادشده به بسیاری از پرسش‌ها پاسخ دهد، کنجکاوی زیادی برانگیخته و به جنجال برخاسته از این پرونده ابعاد جدیدی بخشیده است.

امیرحسین نجف‌پور ثانی، وکیل غلامرضا منصوری می‌گوید که خبر مرگ را از رسانه‌های ماهواره‌ای شنیده است. او می‌گوید که منصوری همان روز جمعه، حدود ساعت ۱۱ صبح با خانواده خود تماس گرفته و حال او مساعد بوده است.

چه کسانی نگران حضور منصوری در دادگاه بوده‌اند؟
روزنامه اعتماد در این باره نوشت: خبر کوتاه بود و شوکه‌کننده. زندگی آقای بازپرس که افکار عمومی منتظر بازگشت او به کشور و حضورش در دادگاه بود، روی سنگفرش‌های هتلی در بخارست رومانی به پایان رسید.

ساعتی پس از تایید این خبر و خروج وکیل متهم منصوری از بهت و شوک اولیه، این وکیل دادگستری در توضیحاتی تکمیلی به «اعتماد» گفت که خانواده بازپرس  هم از طریق رسانه‌ها از درگذشت او مطلع شده‌اند. او همچنین گفته بلافاصله پس از اطلاع از درگذشت موکلش، آخرین ارتباطات اینترنتی خود را با او بررسی کرده و متوجه شده که اپلیکیشن واتس‌آپِ بازپرس فقید دست‌کم تا ساعت ۱۵ و ۱۵ دقیقه فعال بوده و احتمالا او تا همان حوالی از واتس‌آپ خود استفاده کرده است.

این وکیل دادگستری همچنین گفته است: «خانواده آقای منصوری آخرین بار ساعت ۱۱ روز جمعه با او تماس داشته‌اند که حال‌شان مساعد بوده است.» این وکیل دادگستری همچنین گفته است: «دولت و پلیس رومانی مسوول حفظ جان موکلم بوده‌اند و باید پاسخگو باشند.»

با این حساب جنجال ۱۲ روزه حضور بازپرس منصوری به عنوان متهم ردیف نهم در پرونده پُرحاشیه اکبر طبری که از هجدهم خردادماه و با برگزاری نخستین جلسه دادگاه این پرونده آغاز شده بود، می‌رفت که پایان یابد یا دست‌کم رنگ و بوی دیگری بگیرد. با این همه، اما حالا با وجود بی‌خبری از اینکه منصوری خودکشی کرده یا کشته شده، افکار عمومی می‌خواهد بداند چه کس یا کسانی نگران حضور منصوری در دادگاه بوده‌اند؟

پرسشی که پاسخ به آن می‌تواند گره از معمای مرگ مشکوک آقای بازپرس باز کند. اینکه چرا منصوری که یک روز بعد از برگزاری اولین جلسه دادگاه اکبر طبری، درحالی که بنابر اعلام دادستان این پرونده به دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه متهم شده بود، در پیامی ویدیویی اعلام کرد که در اسرع وقت به ایران بازمی‌گردد، اما ۱۲ روز بعد دست به خودکشی زده یا به دستان قاتل یا قاتلانی مرموز به قتل رسیده است؟!

نگرانی اطلاعات سپاه از انتشار اعترافات دادگاه طبری

سومین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه و متهمان دیگر این پرونده، صبح روز یکشنبه به ریاست قاضی بابایی در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران در حال برگزاری است.

قاضی بابایی از جمله از یکی از متهمان پرونده پرسید: ۸ میلیارد تومان را از کجا آوردید و چرا به طبری پرداخت کردید؟

در همین رابطه یک مقام آگاه در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در گفتگو با خبرگزاری فارس، در باره انتشار اخباری تحت عنوان اعترافات اکبر طبری هشدار داد.

این مقام آگاه تصریح کرد: همزمان با برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری معاون اجرایی سابق قوه قضائیه، اخباری تحت عنوان اعترافات علیه مسئولین سابق یا فعلی دستگاه قضا در حال انتشار است، پخش اینگونه شایعات قطعا با هدف انحراف و اخلال در رسیدگی به اصل اتهامات اکبر طبری صورت گرفته و قصد عاملین به حاشیه راندن دادگاه است.

وی گفت: به منتشرکنندگان این شایعات و افرادی که موجبات تشویش اذهان عمومی را فراهم می‌آورند هشدار داده می‌شود و در صورت ادامه قطعا برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

ایران جولانگاه سلاطین فساد شده است

به باور بسیاری از منتقدان، ایران جولانگاه سلاطین اقتصادی شده است که در هر مقطع از زمان نبض بازار را به دست‌ گرفته‌اند.

حسین راغفر، تحلیلگر اقتصادی در این باره گفته است: من بسیاری از مدیران را می‌شناسم که در دولت‌های گذشته یک‌شبه ره صد ساله رفته‌اند. از نزدیک با وضعیت مالی و زندگی‌شان در دوران قبل و بعد از انقلاب آشنا هستم. به عنوان یک کارشناس در خصوص ثروت‌های بادآورده احساس خطر می‌کنم و در این‌باره به مسئولان هشدار می‌دهم. متاسفانه شرایط جامعه طوری شده که اگر فردی سالم است، افراد دیگر به او انگ بی‌عرضه بودن می‌زنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا