حقوق بشر

آقای صادق زرزا مسئول حزب دمکرات کردستان ایران در هلند با ده ضربه چاقو راهی بیمارستان شد

وب‌سایت حزب دموکرات کردستان ایران خبر داد که صادق زرزا، از اعضای پیشین رهبری این حزب، در شهر لیوردان هلند با چاقو مورد حمله قرار گرفته است.

به گزارش کوردانه به نقل از تلگراف روزنامه هلندی، آقای صادق زرزا مسئول حزب دمکرات کردستان ایران در هلند در شهر لواردن روز جمعه ساعت ۱۵.۲۶ دقیقه در مقابل ایستگاه مرکز قطار شهر لوردان در ماشین خود با  ده ضربه چاقو حمله  قرارگرفت. بعد از این حمله پلیس و نیروهای امدادی صادق را به بیمارستان انتقال داند. طبق خبری که به ما رسیده است شدت جراعات وی بسیار بالا است و حال صادق وخیم گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، ضارب که از سوی پلیس هلند بازداشت شده، ساکن شهرستان اشنویه بوده و برای تحصیل در رشته پزشکی در هلند زندگی می‌کند. نام اختصاری ضارب «ر.پ» اعلام شده است.

یک منبع نزدیک بە حزب دمکرات نیز در این بارە بە وب‌سایت هەنگاو گفت که زرزا تحت عمل جراحی قرار گرفته و حالش مناسب است اما احتمال اینکە بینایی یکی از چشمانش را از دست بدهد، وجود دارد.

درباره انگیزه‌ فرد ضارب هنوز گزارشی منتشر نشده است.

صادق زرزا از فعالان سیاسی کرد و خواهرزادە دکتر عبدالرحمن قاسملو، دبیرکل اسبق حزب دمکرات کردستان ایران است.

بازتاب سوءقصد به “صادق زرزا” در رسانه‌های جهان

سوءقصد به جان “صادق زرزا”، عضو سابق رهبری حزب دمکرات کوردستان ایران در هلند، در رسانه‌های جهان بازتاب گسترده‌ای داشت.

خبرگزاری “رویترز” در خصوص این سوءقصد نوشت که یکی از فعالان سیاسی مخالف رژیم ایران به نام “صادق زرزا” با سلاح سرد مورد هجوم قرار گرفته است.

این خبرگزاری همچنین گفت که رژیم ایران دست داشتن در این سوءقصد را رد کرده است.

خبرگزاری های کشور “هلند” این واقعه را خطری جدی علیه امنیت کشور خود وصف کرده‌اند.

خانواده “صادق زرزا” به رسانه‌های هلند اعلام کرده‌اند که این سوءقصد با هدف سیاسی صورت گرفته است.

این خبرگزاری‌ها اعلام کرده‌اند که اتحادیه اروپا بعد از آنکه تحریم‌های اقتصادی علیه رژیم ایران را پسند کرد نسبت به فعالیت‌های رژیم ایران در کشورهای اروپایی هشداری داده بودند.

روز جمعه مورخ ٣٠ خرداد، “صادق زرزا”، شخصیت نامی و عضو اسبق رهبری حزب دمکرات کوردستان ایران در کشور هلند توسط سلاح سرد (چاقو) مورد سوءقصد قرار گرفت.

“صادق زرزا” چند دوره عضو رهبری حزب دمکرات کردستان ایران بوده و از کادرهای دلسوز و نامی حزب دمکرات است و نامبرده و خانواده وی خدمات شایانی به جنبش آزادی‌خواهی کرد در کردستان ایران ارائه داده‌اند.

شخص ضارب از سوی پلیس هلند بازداشت گردیده و تحت بازجویی قرار دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا