گوناگون

خبر ساخت منزل مسکونی در ملک جماران برای حسن روحانی تکذیب شد

شهردار منطقه یک تهران همچنین خبر داد که در حین اجرای کار، مأموران شهرداری متوجه ساخت یک “نیم” طبقه برخلاف ضوابط مصوبه شورای شهر شدند که عصر روز گذشته (جمعه ۳۰ خرداد)، مأموران اجرائیات نسبت به تخریب آن اقدام کردند.

روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری ایران با صدور اطلاعیه‌ای اخبار مربوط به ساخت منزل مسکونی برای رئیس جمهوری را کذب محض دانست. تکذیبیه این نهاد پس از شکایت اهالی جماران درباره ساخت و ساز غیرقانونی در این منطقه منتشر شد.

دویچه وله: در اطلاعیه‌ای که روز شنبه ۳۱ خرداد (۲۰ ژوئن) از سوی روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری صادر شده توضیح داده شده است که ملک جماران اداری و متعلق به نهاد ریاست جمهوری بوده و ساخت آن در هماهنگی کامل با شهرداری تهران انجام گرفته است.
نهاد ریاست‌جمهوری در اطلاعیه خود تاکید کرده است ملک جماران به هیچ وجه مالکیت شخصی ندارد، کاربری ملک اداری است و انتشار خبر ساخت منزل مسکونی برای رئیس‌جمهوری در عین کذب بودن یک “شیطنت آشکار و کاملاً با اغراض مشخص” است.
این تکذیبیه پس از شکایت اهالی درباره ساخت و ساز غیرقانونی در پایگاه ریاست جمهوری ایران انتشار یافته است.
مصطفی فقیهی، روزنامه‌نگار و مدیر سایت انتخاب روز شنبه ۳۱ خرداد در توییتی با عنوان “روحانی و ساخت۴۰۰۰متر بنای غیرقانونی در نیاوران!” نوشت: «قبل‌تر گفته بودم، روحانی قصد مهاجرت به جماران دارد؛ اما او اینک درحال ساخت چهار هزار متر بنا بدون اخذ جواز از شهرداری و در زمینی دارای کاربری باغ است، آن‌هم بدون رعایت ضوابط و مقرارت و ۱۰۰ درصد سطح اشغال!»
مدیر سایت انتخاب در ادامه توییت خود طومار اهالی جماران به شهرداری منطقه یک را نیز منتشر کرده که در آن اهالی جماران این ساخت و ساز را “نقض حقوق شهروندی” و “ضایع شدن حقوق حقه ساکنین” و “امری خلاف قانون و شرع” تلقی کردند.

توضیح شهردار منطقه یک تهران
حمید موسوی، شهردار منطقه یک تهران هم در گفت‌وگو با ایرنا توضیح داده است مجوز گودبرداری در ملکی متعلق به نهاد ریاست‌جمهوری در جماران حدود شش سال پیش صادر و در نهایت یک گود ۱۴ متری در محوطه آن حفاری شده است.
به گفته شهردار منطقه یک، نهاد ریاست‌جمهوری اواخر سال گذشته نسبت به تکمیل ساخت‌وساز و درخواست اخذ پروانه اقدام کرد و سازنده آن بنیاد مسکن است. شهردار منطقه یک تاکید کرد برخلاف برخی اخبار منتشره در شبکه‌هابی اجتماعی این ملک باغ نیست.
شهردار منطقه یک تهران گفت طرح ارائه شده برای این ملک به صورت دوطبقه روی زمین و سه طبقه زیرزمین ارائه شده که منطبق بر ضوابط طرح تفصیلی‌ است.
موسوی همچنین خبر داد که در حین اجرای کار، مأموران شهرداری متوجه ساخت یک “نیم” طبقه برخلاف ضوابط مصوبه شورای شهر شدند که عصر روز گذشته (جمعه ۳۰ خرداد)، مأموران اجرائیات نسبت به تخریب آن اقدام کردند.
محمد جواد حق شناس، عضو شورای شهر تهران هم با انتشار یک عکس از تخریب بنای طبقه غیرمجاز نهاد ریاست جمهوری در توییتر خود نوشت: «تخریب بنای طبقه غیر مجازنهاد ریاست جمهوری با نظارت همکارانم در شورای اسلامی شهر»
حق شناس همچنین نوشته است: «خبر را بررسی کردم. متاسفانه حقیقت دارد! دو تن از اعضاء شورا از محل بازدید کردند، با تذکری که داده شد پروانه به تاریخ ۲۹خرداد صادر شد! وجود برخی تخلفات محرز است. انشاء الله اطلاع رسانی بیشتر انجام خواهد شد.»

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا