گوناگون

اعتراض ۸۰ نماینده به ترکیب کمیسیون‌های مجلس

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: حدود ۸۰ نفر از نمایندگان نسبت به ترکیب کمیسیون‌ها معترض هستند، در حالی که در برخی از دوره‌های مجلس این رقم به تعداد انگشتان دست هم نبوده است.

به گزارش میزان علی‌اصغر خانی در پیامی در حساب توئیتری خود نوشت: این عملکرد ضعیف هیئت رئیسه را نشان می‌دهد.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در این پیام تصریح کرده است: به نظر می‌رسد برخی از کمیسیون‌ها بسیار ضعیف شکل خواهند گرفت.

همچنین حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی ۲۲ خرداد در همین زمینه به خبرنگار میزان، گفت: امتیازبندی نمایندگان برای حضور در کمیسیون‌ها حائز اهمیت بوده و این امتیازات تعیین کننده نمایندگان در کمیسیون‌هاست. به گفته این عضو هیئت رئیسه مجلس تاکنون ۱۳ نماینده متقاضی کمیسیون فرهنگی و تعدادی هم متقاضای حضور در کمیسیون قضایی بودند که تعدادشان اندک است. این در حالی است که اکثر کمیسیون‌ها ۱۹ نماینده متقاضی را دارا هستند.

سلیمی در ادامه تاکید کرد که قطعا مسائل مادی علت تقاضای فراوان برخی نمایندگان در برخی کمیسیون‌ها نیست. این نماینده مجلس این را هم گفت که برخی وزرا در مجلس قبل درباره عضویت نمایندگان در کمیسیون‌ها عنایت ویژه‌ای داشتند، اما ما در این دوره تصمیم گرفتیم تا اینگونه موارد درباره کمیسیون‌ها به هیچ وجه مطرح نشود. به عنوان مثال دیگر اینطور نیست که سفر‌های بیشتری برای کمیسیون امنیت ملی در نظر گرفته شود تا نماینده‌ای متقاضی کمیسیون دیگری نباشد. ما این مسئله را مدیریت خواهیم کرد و برای سفر‌های نمایندگان سقف تعیین خواهد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا