حقوق بشر

ترانه علیدوستی به ۵ ماه زندان محکوم شد

ترانه علیدوستی بازیگر سینما از بابت اتهام “توهین به نیروی انتظامی” به ۵ ماه حبس محکوم شد. این محکومیت به مدت ۲ سال به حالت تعلیق در آمده است. اودر تاریخ ۱۱ بهمن ماه ۹۸ با شکایت معاونت حقوقی و امور مجلس ناجا به دادسرا احضار و با تودیع قرار کفالت موقتا و تا زمان اتمام مراحل دادرسی آزاد شد. این شکایت به دلیل بازنشر ویدئویی از برخورد خشن یک مامور گشت ارشاد با یک خانم در فضای مجازی صورت گرفت….
گیسو فغفوری، خبرنگار روزنامه شرق در صفحه توییتر خود از محکومیت ۵ ماهه ترانه علیدوستی، بازیگر سینما خبر داد و نوشت: «ترانه علیدوستی با شکایت معاونت حقوقی و امور مجلس ننیروی انتظامی به ۵ ماه زندان محکوم شد. اتهامش توهین به نیروی‌ انتظامی است موضوع شکایت ناجا، بازنشر فیلم برخورد مأمور گشت ارشاد با یک خانم بود.» به‌گفته فغفوری، ترانه علیدوستی ۱۱ بهمن ۹۸ احضار شد ولی با قرار کفالت آزاد شد اکنون حکم حبس‌اش ابلاغ شده که «تا دو سال تعلیق دارد.» ویدئوی مورد نظر در روزهای پایانی فروردین‌ماه سال ۹۷ در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

در این ویدئو یکی از مأموران زن گشت ارشاد به دختری در یکی از پارک‌های تهران حمله می‌کند و او بیهوش روی زمین می‌افتد. ترانه علیدوستی در صفحه توییتر خود این ویدئو را بازنشر کرد و در توضیح آن نوشت: «حیف از اسم زن. حیف از اسم انسان. به مو و روسری دیگران چنگ‌زدن ارشاد نیست. حلقوم بچه‌های مردم رو فشردن برای ارزش‌های خودتون ارشاد نیست. توحش است! گشت خفقان و قلدری و بربریت. ما از این فیلم‌ها باز هم این سال‌ها دیدیم؛ ادای حیرت و برخورد با مأمور خاطی رو درنیارید لطفاً.» این توییت بعد حذف شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا