جوانان

بحران کم‌آبی در۴٠٠ روستای کرمانشاه بیداد می‌کند

بحران آب و نبود آب آشامیدنی استان کرماشان را در برگرفته، به گونه‌ای که  بیش از ۴٠٠ روستای این استان از بی‌آبی رنج می‌برند.در کشورهای پیش‌رفته نهادهای مدنی و طرفداران حفظ محیط زیست به اشکال متفاوت با هدر دادن آب از سوی شرکت‌های فراملیتی به‌خاطر سودجویی، مخالفت خود را بیان می‌کنند و دولت‌هایشان را مکلف می‌کنند با تدبیر علمی در راه رفع کمبود آب برخورد کنند. در کشور ما، سودجویان مافیای حکومتی در هدر دادن آب چنان بی‌رویه عمل می‌شود که بسیاری از مردم مناطق محروم کشور به آب موردنیاز روزمره‌ و حتی آب شرب‌ٰشان دسترسی پیدا نمی‌کنند. فاجعۀ تشنگی در خوزستان و سیستان‌وبلوچستان از مهم‌ترین خبرهایی بودند که در هفته های اخیر نظر خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها را به‌خود جلب کرده بودند….

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، “علیرضا کاکاوند”، مدیرعامل آب و فاضلاب رژیم در استان کرمانشاه گفته است که، در این استان حدود ۴۰۰ روستا مشکل تامین آب دارند که برای آبرسانی به آن‌ها ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

این مسئول رژیم اعلام  کرده است که به ساکنان ۸۰ تا ۸۵ روستا به  صورت سیار و با تانکر آبرسانی می‌شود، که فاقد هرگونه استاندارد بهداشتی می‌باشند.

جمعیت این روستا‌ها بالغ بر ٢٠ هزار نفر اعلام شده که با معضل بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند و به علت بی‌آبی مداوم درصد قابل ‌توجهی از ساکنین روستاها به مهاجرت روی آورده‌اند.

تنش بی آبی و کم آبی در روزهای دشوار کرونایی و شرایط گرما و نیاز شدید به مصرف آب، مردم کرماشان را با معضل روبرو کرده است.

اغلب استان‌های میهن ما  با کم‌آبی  و کمبود امکانات روبرو بوده و روستانشینان برای تأمین مخارج زندگی خود مجبور به ترک روستاها و عزیمت به شهرها هستند.

مردم میهن ما زندگی‌ای خالی از امکانات لازم برای زیستی سالم و درخور شأن و منزلت انسانی را سپری می‌کنند. باهمهٔ توان به دفع ستمی که بر مردم ما می‌رود، باید دست در دست همدیگر به‌چاره برخیزیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا