حقوق بشر

شلاق استبداد و تاریک‌ا ندیشی، بر پیکر کارگران و زحمتکشان

مسئولان تاریک‌اندیش و ظالم حاکم بر قوهٔ قضائیه رژیم ولایت‌فقیه این بار ۴۲ تن از کارگر “ آذرآب اراک ” را به‌جرم حق طلبی، به یک سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق،محکوم کردند.عملکرد تکان‌دهنده و قرون‌ وسطایی شلاق زدن کارگران، مطابق آیین دادرسی جمهوری‌ اسلامی است. این رفتار ضد انسانیِ قوهٔ قضائیهٔ حکومت جمهوری‌ اسلامی، درحالی‌که غارتگران و راهزنان اقتصادی وابسته به‌رهبری و سپاه پاسداران و همچنین تعرض‌کنندگان به حقوق مردم زیر چتر حمایت قضایی”نظام نمونه“ قرار گرفته و می‌گیرند، به‌ طور آشکار نشان‌ دهندهٔ ماهیت عمیقاً ارتجاعی و ضد مردمی حکومتی است که ادامهٔ حاکمیت آن همراه است با ادامهٔ تعرض‌ها و سرکوب خشن حقوق و آزادی‌های مردم  میهن ما…
به گزارش ایلنا، شعبه ۱۰۶ کیفری اراک ۴۲ نفر از کارگران شرکت پیمانکاری آذرآب را به یک سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد.این کارگران در راهپیمایی اعتراضی سال گذشته شرکت داشتند.

این کارگران همچنین به یک ماه خدمت عمومی رایگان به مدت سه ساعت در راه‌آهن شهرستان اراک محکوم شده‌اند.

کارگران شرکت پیمانکاری آذرآب و همچنین شرکت هپکو در اراک چندین بار در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق خود و همچنین واگذار شدن این شرکت‌ها به بخش خصوصی تجمع کرده‌اند. در برخی از این تجمع‌ها که همراه با مسدود کردن ریل راه آهن بوده، پلیس به معترضان حمله کرده است. بی تردید این حکم ضد انسانی و ظالمانه که ۴۲ تن از کارگران ستمدیده را به دلیل اعتراض به حبس و بیگاری و شلاق خوردن محکوم کرده است، از سوی تشکل های کارگری و نیروهای مترقی  و آزادیخواه کشور و همچنین نهادهای بین المللی مدافع حقوق کارگران و حقوق بشر مورد اعتراض گسترده قرار خواهد گرفت.

در این راستا باید و می بایست با بسیج کردنِ گردان‌های اجتماعی، با اتحاد عمل و تلاش در راه سازمان‌دهیِ اعتراض‌های پراکندهٔ مردم،  راه را برای بازسازیِ جنبش اعتراضی‌ای سراسری، بر پایهٔ امکان‌های موجود جامعه، هموار ساخت. جنبش قدرتمند و فراگیر مردمی، به‌خودی‌خود به‌وجود نخواهد آمد. نیروهای ملی و دموکراتیک میهن می‌توانند با تعامل و توافق بر سر برنامه‌یی حداقلی، در راستای تحقق آزادی و عدالت، در شرایط حساس کنونی نقشی تاریخی داشته باشند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا