اخبار

شمار قربانیان کرونا در ایران به مرز ده هزار نفر رسید

تعداد کشته شدگان روزانه بیماری کووید۱۹ در ایران به ۱۳۳ نفر و بالاترین حد از میانه فروردین تا کنون رسید. مطابق آمار رسمی وزارت بهداشت دست‌کم در هشت استان روند ابتلا به ویروس کرونا کاهشی نیست….

سخنگوی وزارت بهداشت در تازه‌ترین نشست خبری روزانه خود با ارائه آمار تحولات مربوط به شیوع ویروس کرونا در ایران تا نیمروز چهارشنبه، چهارم تیر (۲۴ ژوئن) پرداخت.

به گفته سیما سادات لاری در ۲۴ ساعت منتهی به نیمروز چهارشنبه ۲ هزار و ۵۳۱ مورد ابتلای جدید به بیماری کووید۱۹ در ایران شناسایی شد و شمار مجموع مبتلایان به ۲۱۲ هزار و ۵۰۱ نفر رسید.

لاری تعداد قربانیان ویروس کرونا در شبانه‌روز گذشته را ۱۳۳ نفر اعلام کرد. به این ترتیب این تعداد از تائید رسمی شیوع کرونا در ایران در روز پایانی بهمن ماه تا کنون ۹ هزار و ۹۹۶ نفر بوده است.

افزایش تعداد قربانیان مانند روزهای میانی فروردین

کمترین تعداد تلفات روزانه کرونا در حدود چهار ماه گذشته مربوط به پنجم خرداد و ۳۴ نفر بود. تعداد قربانیان از ده روز پیش به این سو، به جز یک روز همواره سه رقمی بوده است.

از حدود نیمه فروردین تا کنون تعداد کشته شدگان در ارتباط با بیماری کووید۱۹ به ندرت از ۱۳۰ نفر در روز فراتر رفته است.

بر پایه آمار رسمی وزارت بهداشت طی دو روز اخیر تعداد موارد ابتلای جدید شناسایی شده ۸۶ مورد و تعداد فوتی‌ها ۱۲ نفر افزایش یافته است.

سیما سادات لاری در نشست خبری چهارشنبه گفت: «در استان‌های خوزستان، کردستان، هرمزگان، بوشهر و بعضی از مناطق استان‌های فارس، لرستان، کرمانشاه و گلستان کاهشی در میزان ابتلا و بستری بیماران کووید۱۹ نداشته‌ایم.»

آمار ناقص درباره افزایش ابتلا در استان‌ها

مطابق شواهد، به جز این استان‌ها، مناطق و شهرهای دیگری نیز هستند که روند ابتلا در آنها افزایشی است و اظهارات مسئولان محلی این مسئله را تائید می‌کند.

یکی از این مناطق استان تهران است. علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران روز دوشنبه گفت روند ابتلا به کرونا در پایتخت “با شیب ملایمی” افزایشی است.

رضا جلیلی خشنود، رئیس بیمارستان شهدای تجریش و عضو ستاد مقابله با کرونا در تهران نیز چهارم تیر ماه به خبرگزاری ایسنا گفت “تعداد مراجعین و بستری شدگان بیماران کرونایی” در این بیمارستان از ابتدای خرداد تا کنون حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است.

استاندار خراسان جنوبی به تازگی گفته است که از حدود ۱۵ روز پیش روند ابتلا به کرونا در این استان رو به افزایش گذاشته است. از برخی مناطق در استان‌های دیگر از جمله کرمان، خراسان رضوی، قزوین و کهکیلویه و بویر احمد نیز خبرهای مشابهی به گوش می‌رسد.

گزارش‌های میدانی و اظهارات مسئولان محلی نشان می‌دهد تعداد استان‌هایی که دست‌کم در بخشی از آنها شیوع کرونا و ابتلا به بیماری کووید۱۹ افزایشی است بیشتر از آن تعدادی است که سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرده است.

دویچه وله

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا